Reklama

Sparaliżowany kociak chce się nauczyć chodzić. To, co potrafi zrobić po kilku dniach zadziwia wszystkich

kotek z chorymi łapkami cat-happy © The Kitten Carer Rescue

Ten kociak, to naprawdę dzielny maluch. Pomimo paraliżu tylnych łapek, zawziął się by znowu chodzić. Determinacja godna podziwu!

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

Jessica Ruf, założycielka organizacji Kitten Carer Rescue, otrzymała informację o potrzebującym ratunku kociaku ze sparaliżowanymi tylnymi łapkami. Kobieta szybko udała się po kotka i zabrała go w bezpieczne miejsce. Maluch był w ciężkim stanie. Wychudzony, zmęczony i pokryty pchłami.

- Widać było, że nie ma możliwości poruszania dolną połową ciała, ponieważ wlókł tułów i nogi po ziemi, poruszając się tylko przednimi łapami - powiedziała Jessica w rozmowie z „Love Meow”.

Powrót do zdrowia

Mimo ciężkiego stanu, kotek powoli dochodził do siebie. Nazwano go „Mohan” i trafił pod dach Courtney - wolontariuszki z organizacji ratowniczej.

- Przytulał się do mnie przez całą noc i wpatrywał się we mnie tymi wielkimi, pięknymi oczami. Był szczęśliwy, że jest bezpieczny - wspomina kobieta w rozmowie z „Love Meow”.

Problemem wciąż stanowiła niepełnosprawność kotka. Courtney zabrała go do weterynarza, którzy orzekł, że Mohan nie ma czucia od pasa w dół do końca ogona. Prawdopodobnie jest to skutek poważnego wypadku.

kotek na kanapie
©The Kitten Carer Rescue

Nauka chodzenia

Postanowiono zastosować u kotka akupunkturę, ponieważ zwiększa ona krążenie krwi i likwiduje obrzęk. Natomiast w domu kontynuował fizjoterapię i hydroterapię. W ciągu kilku tygodni Mohan przeszedł drogę od powłóczenia tylnymi kończynami do balansowania na czworakach.

- Mohan jest takim wojownikiem! Widać w nim tę iskrę samozaparcia. Ciągle próbuje używać tylnych łapek i nie pozwala, aby cokolwiek stanęło mu na drodze - mówi Courtney.

Wraz z postępami w terapii, ujawnił się temperament kociaka.

Malucha rozpiera energia - walczy ze wszystkim, co się rusza, i wspina się na wszystko, na czym może położyć łapy.
kotek na łóżku
©The Kitten Carer Rescue

Mały wojownik

Ten pełen silnej woli kotek nigdy nie przestaje zadziwiać ludzi wokół. Mimo niepełnosprawności żyje pełnią życia i jest na dobrej drodze do tego, aby chodzić na własnych nogach.  - Mały Mohan ma tak wiele chęci i determinacji. Już widziałam, jak próbował przeć do przodu, a nawet balansował na wszystkich czterech łapach przez kilka sekund naraz. Mam wrażenie, że z każdą minutą widać poprawę - dodaje Courtney.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz