Reklama

Dramatyczna akcja ratunkowa: 9 szczeniąt utknęło w wąskiej szczelinie

szczenięta w jaskini dog-wow © Hope for Paws

Eldad Hagar, założyciel organizacji „Hope for Paws”, spędza większość czasu na szukaniu i ratowaniu bezpańskich psów. Tym razem czekało go naprawdę trudne zadanie. 

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

Hagar i jego przyjaciele otrzymali telefon, że znaleziono 9 szczeniąt w małej norze przy torach kolejowych. Pieski zostały bez opieki matki, a w uwięzieniu spędziły już przynajmniej sześć godzin.

Na ratunek

Na początku Hagar próbował złapać psiaki podstępem. Wyciągnął cheeseburgera, aby zachęcić szczeniaki do wyjścia. Tym sposobem udało się wyciągnąć jednego z nich, ale reszta maluchów pozostała nieufna. Wtedy Eldad postanowił wczołgać się do jaskini. Złapał kolejne trzy pieski, korzystając z wnyki. Zwierzęta tak bardzo bały się mężczyzny, że aż wyły. Myślały, że chce im zrobić krzywdę.

piesek wyciągnięty z jaskini
©Hope for Paws

Bohaterski czyn

Szczelina była zbyt wąska, a pieski schowały się zbyt głęboko, aby można było je złapać. Żeby pomóc kolejnym szczeniętom, Hagar musiał wykopać większe wejście. Powoli uderzał łopatą bojąc się, że jaskinia się zawali. W dodatku ziemia drżała za każdym razem, gdy przejeżdżał pociąg. Mężczyzna kopał ponad godzinę, aż w końcu udało mu się dotrzeć do pozostałych zwierząt. Cała misja trwała prawie osiem godzin.

szczeniaki w jaskini
©Hope for Paws

Szczęśliwe zakończenie

Po uratowaniu z jaskini, pieski otrzymały pomoc weterynaryjną. Znalazły także zastępczą mamę, Olive, która troskliwie się nimi opiekuje, dopóki maluchy nie znajdą nowego domu.

mama z pieskami
Olive i szczeniaki©Hope for Paws
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz