Reklama

Para chce pomóc porzuconym szczeniakom, ale gdy widzą, co jeszcze kryje się w krzakach, są przerażeni

Szczenie pod drzewem dog-sad © Facebook.com/WIS TV

Para zauważyła dwa szczeniaczki błąkające się przy leśnej drodze. Nie spodziewali się jednak takiego rozwoju sytuacji.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

Dla Casey Whitehead nieużytki w okolicach jej domu w Holly Hill to częste miejsce, w którym odnajduje porzucone zwierzęta. To właśnie to sprawiło, że stworzyła R.A.V.E czyli Rural Animal Volunteer Effort. Organizację, która ratuje zwierzęta od ponad 2. lat. Na to jednak, co znalazła kilka tygodni temu w pobliskim lesie, nie była przygotowana. 

Whitehead wraz z mężem jechali drogą, chcąc sprawdzić, czy i tym razem natkną się na jakieś porzucone zwierzę potrzebujące pomocy. Szybko zauważyli dwa szczeniaczki, które szły polną drogą. 

Urodzaj na szczeniaki

Zatrzymali pojazd i postanowili śledzić zwierzaki, które wyglądały, jakby dokądś zmierzały. Kiedy weszli w las i przeszli kilka kroków, nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli, Na leśnej polanie znajdowało się mnóstwo szczeniaków! 

Szczenięta były wszędzie  - mówi Whitehead. 

Casey i  jej mąż zebrali 9 szczeniąt, które wyglądały, jakby pochodziły z tego samego miotu i odstawili je do swojego mieszkania. Kilka godzin później postanowili wrócić na miejsce i sprawdzić, czy niczego nie przeoczyli.

Kiedy wrócili i wnikliwiej rozejrzeli się po okolicy, znaleźli brązowy karton, a kiedy go podnieśli, ze środka wypadło kolejnych 9 szczeniąt!  

Znów zabrali je do domu, po czym po raz kolejny wrócili na miejsce, by odnaleźć jeszcze jednego zagubionego psiaka. To dało w sumie aż 19 szczeniaków! 

Jedno ze szczeniąt z kartonu niestety nie przeżyło nocy, ale pozostałe udało się odżywić. Casey bardzo mocno starała się tez znaleźć im dom zastępczy, bo wychowanie 18 szczeniaków to nie przelewki. Nie da się tego zrobić w pojedynkę. Na szczęście w pomoc zwierzakom zaangażowały się również inne organizacje. 

Organizacja R.A.V.E zaoferowała tez nagrodę finansową dla każdego, kto pomoże ustalić, kto porzucił w lesie 18 szczeniaków. 

 

 

"I get in the woods and realize it’s not two puppies. It’s a lot of puppies. There’s puppies everywhere."

Posted by WIS TV on Thursday, June 2, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz