Reklama

Pies budzi go w środku nocy. Kiedy mężczyzna orientuje się dlaczego, natychmiast dzwoni na 112

Pies budzi go w środku nocy. Kiedy mężczyzna orientuje się dlaczego, natychmiast dzwoni na 112 dog-serious © Shutterstock.com

Psy nie tylko ubogacają nasze życie, ale nierzadko po prostu je ratują. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

Kiedy Jacques Salaun, piekarz z La Roche-Maurice został w środku nocy obudzony przez swojego owczarka niemieckiego o imieniu Loustic, wiedział, że coś się stało. Była 2:30 w nocy, a jego pies nie należy do kawalarzy i z reguły spokojnie przesypia noce. 

Tym razem jednak spory pies wskoczył na łóżko swojego opiekuna i starał się robić wszystko, co w jego mocy, by jak najszybciej go obudzić. 

Psi bohater

Kiedy tylko Jacques w miarę oprzytomniał, poczuł niepokojący zapach. Po chwili zorientował się, że jest to zapach spalenizny. Szybko się ubrał i zszedł do piekarni, by zobaczyć, że jego miejsce pracy stoi w płomieniach. 

Natychmiast zawiadomił straż pożarną i próbował sam ugasić pożar, ale było już za późno. Ogień był zbyt duży, a kłęby dymu pięły się po ścianach i wchodziły  w strop. Jacques zorientował się, że gdyby nie jego pies, prawdopodobnie zatruł by się dymem śpiąc we własnym łóżku. 

Straż Pożarna, która przyjechała na miejsce, szybko ugasiła pożar, ale piekarnia wymagała gruntownego remontu. Najważniejsze jednak, że Loustic zdołał obudzić swojego opiekuna na czas. Gdyby nie on, wszystko doszczętnie by spłonęło, razem z Jacquesem. 

Ta historia pokazuje, jak ważne jest to, by mieć przy sobie takiego wiernego przyjaciela jak Loustic. 

Za swoje bohaterstwo Loustic dostał medal merostwa La Roche-Maurice
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz