Reklama

Lwica porywa dzikiego psa wywołując panikę wśród uczestników safari (VIDEO)

Lew z psem w paszczy dog-cat-wow © YouTube/Kruger Sightings

Scena z safari w Zimbabwe sprawia, że krew zamarza w żyłach. Lwica podchodzi do grupy dzikich psów i chwyta jednego z nich w paszczę.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

Do tego wydarzenia doszło na safari niedaleko Hwang w Zimbabwe. Głodna lwica zaatakowała sforę dzikich psów.

Część turystów uciekła, część postanowiła zostać i rejestrować całe zajście. Filmik z tej przerażającej sceny do dziś mrozi krew w żyłach internautów.

W paszczy lwa

Wszystko zaczyna się od tego, gdy wygłodniała lwica zauważa grupę likaonów - dzikich psów żyjących w Afryce. Czworonogi nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, kontynuowały swój posiłek. Tymczasem lwica, zapewne szukając dla siebie obiadu, podchodzi do sfory.

W pewnym momencie królowa safari rzuca się na psy i łapie jednego z nich w pysk. Pozostałym udaje się uciec, ale trzymają się blisko. 

Lwica początkowo nosiła wokół likaona w pysku, a ten wyglądał jakby już nie żył. Później się okazało, że to była przemyślana taktyka: udawać martwego, by zniechęcić drapieżnika.

Tymczasem reszta psów obserwujących scenę postanawia wyciągnąć przyjaciela z tarapatów. Jeden z nich odwraca uwagę lwicy i ta wypuszcza z pyska swoją ofiarę. Dzięki temu obu psom udaje się uciec.

Ta właściwie normalna sytuacja w świecie drapieżników wzbudziła wielkie poruszenie wśród turystów.

Nie mamy przekonania, czy to dobrze, by ludzie uczestniczyli w takich scenach. Turystyka sprawia, że zarówno lwy, jak i dzikie psy są zagrożone wyginięciem.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz