Reklama

"Sama skóra i kości": Ta skrajnie wychudzona psinka dziś jest nie do poznania!

wychudzony pies dog-happy © RSPCA Danaher Animal Home

Kiedy Emily trafiła do schroniska RSPCA Danaher Animal Home w Wielkiej Brytanii, jej stan był przerażający. Dzięki troskliwej opiece, szybko wróciła do zdrowia.

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

Nikt nie wie, jaka jest historia Emily - suczki która trafiła do schroniska Danaher Animal Home w miejscowości Wethersfield w hrabstwie Essex kilka miesięcy temu. Jeden z wolontariuszy zauważył ją, kiedy błąkała się zagubiona przy drodze. Była w tragicznym stanie.

Powrót do zdrowia

"To była sama skóra i kości" - powiedziała Louisa Duranti, zastępca kierownika ośrodka dla zwierząt w Danaher Animal Home. "Poddaliśmy ją specjalnej diecie, w ramach której karmiliśmy ją mało i często, aby powoli zwiększać jej wagę i siłę".

Dzięki troskliwej opiece, Emily przytyła około 10 kilogramów w ciągu zaledwie kilku tygodni. Odzyskała także chęć do życia i była gotowa na nowo zaufać człowiekowi. Kiedy była już w pełni wyleczona, schronisko rozpoczęło proces adopcyjny suczki.

-Zobaczyliśmy historię i zdjęcia Emily i serce nam pękło. Czuliśmy, że musimy się zgłosić, aby spróbować jej pomóc - powiedział Mark Colbear, nowy opiekun pieska.

zdrowy pies
©RSPCA Danaher Animal Home

Dom na zawsze

Kiedy przywieziono Emily do schroniska, trudno było ją sobie wyobrazić, jako zdrowego i szczęśliwego pupila. Na szczęście suczka szybko zadomowiła się w nowym domu.

- Chociaż nadal miewa niespokojne chwile, zwłaszcza w nocy, możemy sobie tylko wyobrazić, przez co strasznego przeszła… Przytulanie się do nas w fotelu wydaje się jej pomagać. Naprawdę odzyskuje pewność siebie. Wydaje radosne pomruki, kiedy bawimy się w ogrodzie lub dajemy jej buziaka na jej poduszce - relacjonuje Mark. I dodaje: - Jesteśmy szczęśliwi, że ją mamy i cieszymy się, że udało nam się dać jej wspaniały dom na zawsze.

szczęśliwy piesek
©RSPCA Danaher Animal Home
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz