Reklama

Nikt nie dawał jej szans: Zombie udowadnia, że warto walczyć o życie

kot z infekcją pyszczka cat-happy

Temu kotkowi nie dawali żadnych szans. Dzięki troskliwej opiece odzyskał siły i obdarza każdego swoim szczerym, choć nieco krzywym uśmiechem.

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano

Bezdomny kotek trafił do kliniki weterynaryjnej w Turcji w bardzo złym stanie. Cały był brudny i cierpiał na poważną infekcje, która spowodowała utratę tkanki wokół jego pyszczka.

Mówili, że nie przeżyje

Gdy Ashen, ratowniczka zwierząt, została poinformowana o kotce, od razu przybyła do kliniki. Choć mała przybłęda była w tragicznym stanie, na widok kobiety podparła się na łapkach by zostać zauważoną.

- Mówili, że jest za mała i nie wytrzyma, ale ona się uparła by żyć - opowiada Ashen portalowi „Love Meow”.

Droga do zdrowia

Rokowania nie było optymistyczne, ale kobieta bardzo dbała o kotkę. Nazwała ją Zombie i codziennie doglądała. Wyczyściła pyszczek i podawała leki. W wyniku infekcji usta kota stały się krzywe. Czekała ją długa droga do wyzdrowienia, ale kicia była bardzo wdzięczna, że ktoś się nią opiekuje.

Po wielu dniach kotka jadła bez bólu i była w stanie pić z fontanny. W ciągu następnych kilku tygodni Zombi przybrała na wadze, a jej jama ustna ładnie się zagoiła. Po usunięciu dwóch dolnych zębów mogła spożywać karmę bez dyskomfortu.

Nowa rodzina

Gdy kotka wyzdrowiała, Ashen w końcu mogła przedstawić ją pozostałym, kocim podopiecznym. Zwierzaki od razu przyjęły Zombie do rodziny. Zachowują się, jakby znały się od zawsze, a kicia jest przeszczęśliwa. Krzywy uśmiech nie schodzi jej z pyszczka.

- Możliwość pomagania takim zwierzętom jak Zombi sprawia, że jestem szczęśliwa. To bezcenne uczucie móc powiedzieć „udało nam się”, widzieć ich metamorfozę i mieć w tym swój udział - dodaje Ashen.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zikrettin (@zikrettinn)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zikrettin (@zikrettinn)

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz