Reklama

Dwie kobiety i 17 psów ukrywały się w schronie 40 długich dni. Teraz zaczynają nowe życie w Polsce

<p>Bihaterki z Ukrainy</p> dog-sad

Bihaterki z Ukrainy

© Facebook.com/CNN Heroes

Valerie i Liliana spędziły w schronie przeciwbombowym 40 dni. "Najgorsze dni mojego życia" - mówi jedna z nich. Przetrwać ten koszmar pomogło im 17 psów.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

Dramat osób z Ukrainy nadal trwa i nic nie wskazuje na to, by ta wyniszczająca wojna miała się  ku końcowi. Jedyne, co może nas pocieszać to pozytywne informacje, takie jak ten, że komuś udało się przeżyć i uciec z tego miejsca kaźni, które Ukraińcom zgotowali ich sąsiedzi z Rosji. 

Kiedy wybuchła wojna, wiele osób natychmiast zdecydowało się ruszyć z pomocą. Wśród nich był Aaron Jackson, który z rodzinnej Florydy przyjechał do Polski z zamiarem pomocy zwierzętom z Ukrainy oraz ich opiekunom. 

Jackson jest założycielem organizacji non-profit o nazwie Planting Peace. Odkąd przyjechał do Polski, pomógł już około 300 uchodźcom, wśród których było wiele osób, które uciekały ze swoimi zwierzętami. 

Trudno się dziwić, że zabierają ze sobą zwierzęta. To ich rodzina – mówi Jackson wywiadzie dla CNN. Jackson dowiedział się, że zwierzęta z Ukrainy nie mogły być oddawane do polskich schronisk ze względów sanitarnych i epidemiologicznych, więc znalazł porzucone schronisko pod Poznaniem i uzyskał zgodę na jego przejęcie. Mógł już bez przeszkód sprowadzać zwierzęta z Ukrainy. Podczas jednego z takich przerzutów sprowadził naprawdę niezwykłą grupę. 

17 psów i dwóch opiekunów w schronie przez 40 dni!

Valerie Liskraczenko i jej mama Liliana były ukryte w schronie przez 40 dni. A wraz z nimi aż 17 psów. Nie należały do kobiet, ale te zajęły się nimi jak własnymi. 

Przez 40 przerażających dni, kobiety były otoczone psami, co dodawało im otuchy i pozwoliło przeżyć ten trudny czas. Można powiedzieć, że psy i ich "przymusowe" opiekunki troszczyli się o siebie nawzajem. 

Teraz, dzięki Planting Peace, wszyscy są już bezpieczni  w Polsce! 

 

They say they have a love of dogs in their blood. When Russia invaded Ukraine, Valerie and her mother Liliana moved into...

Posted by CNN Heroes on Sunday, June 19, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz