Reklama

Aleksandrów Łódzki. To, co kobieta zrobiła swoim psom nie mieści się w głowie

Psy na upale dog-cat-angry © Facebook.com/Sos Zwierz Aleksandrów Łódzki

Psy, koty i króliki uratowano dzięki inicjatywie sąsiadów. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

Do pracowników Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców centrum miasta. Zauważyli oni, że jedna z ich sąsiadek trzyma zwierzęta zamknięte w klatkach, bez dostępu do wody, w czasie najgorszych upałów. Postanowili zainterweniować. 

Dzięki temu, że sąsiedzi postanowili działać, Urząd Miasta powiadomił policję, która pojechała na miejsce sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Okazało się, że sąsiedzi mówili prawdę. 

Zwierzęta w klatkach na upale 

Pomimo tego, że temperatury powietrza były bardzo wysokie, dwa psy zostały zamknięte w klatce, która została ustawiona w pełnym słońcu. Psy nie miały wody, jedzenia ani możliwości położenia się w cieniu. Klatka była tak niewielka, że ledwo mogły się w niej poruszać. 

W domu właścicielki zwierząt znaleziono jeszcze jednego psa, koty oraz królika. Wszystkie zwierzęta były trzymane w fatalnych warunkach. Królik dosłownie spał we własnych odchodach. 

1500 zł kary za brak szczepienia

Funkcjonariusze Urzędu Miejskiego sprawdzili, czy zwierzęta były szczepione przeciwko wściekliźnie. Okazało się, że nie, dlatego ich właścicielka otrzymała mandat w wysokości 1500 zł. Na tym sprawa się nie kończy, bo kobiecie zostaną postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami. 

Wszystkie zwierzęta są obecnie pod opieką Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz