Reklama

Kobieta codziennie o 4 rano chodzi w to samo miejsce. Powód bulwersuje

Pies na drodze dog-sad

Jest takie miejsce, w którym dzieją się rzeczy, o których większość woli nie wiedzieć…

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano

Judy Obregon pracuje dla schroniska „The Abandoned Ones (TAO) Dog Rescue” W Teksasie.  Od ponad 10 lat zajmuje się odnajdowaniem porzuconych psów i pomaganiem im, by znów stanęły na łapy. 

Opuszczona droga 

W pobliżu domu Judy znajduje się miejsce, które można by nazwać trójkątem bermudzkim dla opiekunów zwierząt. Tu znikają. Porzucają swoje zwierzęta i uciekają. To Echo Lake Road. Droga, która jest oddalona od szlaków komunikacyjnych i przy której nie stoją żadne domy. Jeśli tu zrobi się coś złego, nikt tego nie zauważy. 

To właśnie tam bardzo często przyjeżdżają osoby, które chcą porzucić swoje zwierzęta. Judy patroluje ją każdego dnia. Od 10 lat. Wie, że ludzie porzucają psy, więc chce odnaleźć je, zanim przydarzy się im coś strasznego. 

Psy zawdzięczają jej życie 

Odkąd zdecydowała się na patrolowanie drogi wczesnym rankiem, Judy uratowała już wiele psów. Porzucone zwierzęta są najczęściej zupełnie wystraszone i nie rozumieją co się dzieje. Nagle znalazły się w obcym miejscu, a ich opiekuna nie ma blisko. Kiedy widzą samochód, nie wiedzą, czy przyjechał im pomóc, czy je uratować. 

Judy ma specjalną technikę, która pozwala się im uspokoić. Spędza z nimi czas w samochodzie i mówi do nich, by pies spokojnie pozwolił się zabrać w dalszą drogę. Potem zawozi psy do schroniska, gdzie uzyskują opiekę, jakiej potrzebują. 

 

Poniżej możecie obejrzeć video dokumentujące akcje ratunkowe w wykonaniu Judy. To prawdziwa bohaterka. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz