Reklama

Opiekunowie introwertycznych psów umawiają się na spacer: to, co się dzieje, jest przekomiczne (video)

psy na spotkaniu dog-wow

Psy w wielu aspektach swojego życia zachowują się jak ludzie. Opiekunowie psów potwierdzą ten fakt, a video znalezione na TikTok tylko to dodatkowo potwierdza. Zobaczcie sami. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Choć oba nasze gatunki są stadne to wśród psów, tak jak i wśród ludzi zdarzają się ekstrawertycy i introwertycy. Także dla niektórych psów, przebywanie w zbyt dużej grupie to wyzwanie, które je mocno męczy.

Trudna socjalizacja

Grupa szwedzkich opiekunów psów postanowiła spotkać się razem wraz ze swoimi psami. Ideą bya pomoc psom z trudnościami w socjalizacji w przełamaniu barier. Kiedy jednak cała wielka grupa spotkała się w parku, niektóre psy nie za bardzo wiedziały, jak się zachować. Ich zmieszanie i nieśmiałość są super śmieszne. 
Autorka video i opiekunka psa o imieniu Quila nagrała zachowanie psów. Większość z nich stoi i czeka, aż pójdą do domu. Zdają się mówić „ale po co tu przyszliśmy? O co chodzi z tymi innymi psami?”. Żaden nie wykazuje zainteresowania innymi psami. Po prostu stoją i czekają. 


Video uzyskało 4,4 mln wyświetleń. Dla ludzi zachowanie psów jest zabawne, a introwertycy rozumieją je bardziej niż ktokolwiek inny. W rzeczywistości video zostało nagrane pod koniec spotkania.

Socjalizacja psa - najważniejsze zasady

Na początku psy bawiły się razem dobrze, ale już po chwili psi introwertycy zaczęli czuć się przytłoczeni. Psy podchodziły do właścicieli i próbowały przekonać ich do tego, by poszli do domu. Pierwsza próba socjalizacji nie była nadmiernie udana, ale jednak psy próbowały wyjść ze strefy komfortu. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz