Reklama

skołtuniony pies

Niezwykła metamorfoza. Pod skołtunioną sierścią tej suczki, skrywał się śliczny pyszczek

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Chcesz udostępnić to ogłoszenie

Kiedy Irie w maju trafiła do schroniska, była potwornie zaniedbana. Jej przerośnięta, skołtuniona sierść zakrywała całe ciało. Dzięki pomocy psiego fryzjera, suczka jest nie do poznania.

Irie bardzo potrzebowała przemiany. Nie tylko dla lepszego wyglądu, ale i samopoczucia oraz większych szans na znalezienie nowego domu.

Ale niespodzianka!

Gdy tylko suczka trafiła do schroniska, sprowadzono osobę, która ją ostrzygła. Maszynka była w ruchu prawie godzinę, a efekt naprawdę zrobił wrażenie. Irie była nie do poznania!

Pod skołtunioną sierścią skrywała drobne ciałko i uroczy pyszczek.

Z czasem suczka będzie wyglądać jeszcze piękniej. W niektórych miejscach trzeba było króciutko przyciąć jej włosy, ponieważ były bardzo zniszczone. Gdy sierść odrośnie, Irie raz jeszcze zawita u psiego fryzjera, którego od teraz będzie widywać regularnie.

Wewnętrzna metamorfoza

Metamorfoza w wyglądzie suczki nie były trudna do osiągnięcia. Znacznie trudniej będzie dokonać przemian w jej psychice. Nie wiadomo, co Irie przeszła zanim trafiła do schroniska.

Hillary Gillinder, tymczasowa opiekunka suczki, zdradziła portalowi „The Dodo”: - Irie bardzo boi się mężczyzn i jest przerażona, gdy widzi psiego samca. Wszystko, co możemy teraz zrobić, to otaczać ją miłością i dobrocią.

Zapisz się na nasz cotygodniowy newsletter!
Zapisz się do newslettera

„Jestem z niej taka dumna”

Psinka jest bardzo spokojna. Czasem pozwoli sobie na chwilę szaleństwa, bawiąc się ulubioną zabawką. Kiedy się stresuje, Hillary puszcza jej muzykę.

- Jestem z niej taka dumna. Bardzo się zmieniła, odkąd do mnie przybyła. Polubiła moje towarzystwo, wszędzie za mną podąża, uwielbia wskakiwać na kanapę i tarzać się w miękkich kocach - mówi kobieta portalowi „The Dodo”. I dodaje: - Bardzo dużo przeszła. Z pewnością ma trudniej, niż inne psy, ale wierzę, że znajdzie kochający dom!

Sami przyznajcie, czyż nie jest urocza? 

pies na rękach kobiety
©Hillary Gillinder

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz