Reklama

Odszedł słynny piesek Boo

piesek boo dog-sad © buddyboowaggytails

Za tęczowy most odszedł Piesek Boo, poinformowała o tym 19 stycznia na facebookowym profilu jego właścicielka. Piesek chorował na serce.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Piesek Boo zdobył popularność w Internecie m.in. dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz charakterystycznie przystrzyżonej sierści. Ten miniaturowy szpic skradł serca milionów ludzi na świecie i rozsławił swoją rasę. Stał się psim celebrytą, a jego sława wyszła daleko poza ramy Internetu.

Boo przyszedł na świat 16 marca 2006 roku. Jego właścicielka, Irene Ahn, mieszkała wraz ze swoim pupilem (i jego bratem o imieniu Jiffpom) w San Francisco. Kobieta założyła fanpage pieska Boo na Facebooku i tak jej czworonożny przyjaciel zyskał popularność na świecie. Fanpage Boo śledziło ponad 16 mln osób.

 

Dearest friends of Boo, With deepest sadness I wanted to share that Boo passed away in his sleep early this morning and...

Posted by Boo on Friday, January 18, 2019

Boo stał się gwiazdą, pojawiając się w telewizji i będąc bohaterem licznych spotkań organizowanych na swoją cześć. Choć można mieć wątpliwości co do tego, jak na tak ogromne zainteresowanie ze strony obcych ludzi zapatrywał się sam Boo, niewątpliwie przyczynił się do ogromnego wzrostu popularności swojej rasy. Wydano nawet książkę pt. Życie najsłodszego psa na świecie, napisaną przez jego właścicielkę.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz