Reklama

Porzucony w śniegu kot skazany na niemal pewną śmierć

kot w transporterze cat-sad © Happy Tails - Facebook

Trwają poszukiwania osoby, która podczas burzy śnieżnej porzuciła uwięzionego w transporterze kota, skazując go w ten sposób na niemal pewną śmierć.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 11.02.2019, 12:45, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:46

Donald Czyżyk jechał do pracy w organizacji pomagającej zwierzętom, Happy Tails Humane Society w Illinois, kiedy zauważył coś dziwnego.  Blisko drogi znajdował się praktycznie całkowicie przysypany śniegiem transporter dla zwierząt. Prawdopodobnie śniegiem zasypał go przejeżdżający pług śnieżny.

Transporter był całkowicie wypełniony śniegiem i lodem, ale po bliższym przyjrzeniu, Czyzyk, ku swojemu przerażeniu, dostrzegł wystające spod śniegu kocie ucho.

Mężczyzna rzucił się do odśnieżania klatki, aż wydobył z niej małego zesztywniałego z zimna kociaka. „Była przemoczona i lodowata, ale żyła”, powiedział.

Nie wiadomo jak długo kotka znajdowała się w porzuconym przy drodze transporterze, ale miała ogromne szczęście, że mężczyzna przejeżdżał obok i  go dostrzegł.

Na szczęście kotka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Na cześć udanej akcji ratowniczej zyskała nowe imię – Winter (ang. Zima). Winter znalazła już nowy, kochający dom. Sprawca zdarzenia jest poszukiwany, za jego znalezienie wyznaczona jest nagroda  w wysokości 1000 dolarów. red

 
Posted by Happy Tails on Thursday, January 24, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz