Reklama

Biegaczka przez 30 km niosła uratowanego podczas maratonu szczeniaka

szczeniak dog-happy
© Shutterstock

Khemjira Klongsanun, biegaczka z Bangkoku, nigdy nie zapomnij styczniowego maratonu „Chombueng” w Ratchaburi na zachodzie Tajlandii. Zawodniczka, co prawda biegu nie wygrała, ale do domu wróciła z nietypową „pamiątką”.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 12.02.2019, 10:05, aktualizacja dnia 24.03.2021, 17:00

Prawdziwe wyzwanie

Biegaczka na trasie maratonu zauważyła zdezorientowanego szczeniaka na brzegu drogi. W pobliżu nie spostrzegła żadnych domów, nie zauważyła też żadnych osób poza tymi biorącymi udział w zawodach, więc stwierdziła, że pies został celowo porzucony. Klongsanun wzięła pieska na ręce i razem z nim ruszyła w dalszą trasę. “Nie było to łatwe zadanie, ponieważ do mety pozostało około 30 kilometrów. – To było prawdziwe wyzwanie, dwa razy bardziej męczące niż normalny bieg” – wyjaśniła Klongsanun.

Szczęśliwe zakończenie

Khemjira po ukończeniu biegu, pytała obecnych tam ludzi, czy nie wiedzą do kogo należy pies. Zamieściła też stosowne ogłoszenie, jednak nikt nie zgłosił się po czworonoga. Klongsanun, mimo, że ma już pod swoim dwa psy, postanowiła zaadoptować również szczeniaka. Nadała mu imię Chombueng, tym samym nawiązując do nazwy maratonu, podczas którego spotkała małe czworonoga. Szczeniak pomyślnie przeszedł badania weterynaryjne i spokojnie może już dołączyć do rodziny. “Może minąć trochę czasu zanim się przyzwyczai, ale Chombueng to bardzo mądry pies. Jestem przekonana, że będzie z nami bardzo szczęśliwy” - podsumowuje maratonka.