Reklama

Ten innowacyjny projekt Forda podbije serce Twojego psa. Wyciszająca hałas buda dla czworonogów

Buda Forda dog-wow © Ford

Dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli psów, Ford wychodzi naprzeciw potrzebom naszych zwierzaków. Tym razem ten motoryzacyjny gigant zaprojektował psią budę, która redukuje hałas. Firma wykorzystała tę samą technologię, którą stosuje w swoich samochodach. Takie innowacyjne rozwiązanie pozwoli psom przetrwać między innymi głośne pokazy sztucznych ogni.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ford śpieszy na ratunek

Choć dla ludzi pokazy pirotechniczne stanowią atrakcyjną rozrywkę, to dla psów, które mają bardzo wyczulony słuch, to prawdziwa gehenna. Szacuje się, że blisko 45% psów boi się odgłosów fajerwerków. Czworonogi bowiem słyszą dźwięki o częstotliwości od 67 do 45 000 Hz, gdzie dla porównania, przeciętny człowiek słyszy dźwięki o częstotliwości od 16 do 20 000 Hz. Zatem to co dla nas wydaje się być odległym wystrzałem, dla naszego pupila może brzmieć o wiele drastyczniej. Właśnie z myślą o tych zwierzakach inżynierowie Forda stworzyli prototyp budy, która z pewnością podniesie jakość życia naszych zwierzaków.

Technologia w służbie czworonogom

W czym leży sekret psiej budy amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego? Inżynierowie wykorzystali, znaną z najnowszego modelu Forda Edge SUV, wyciszającą dźwięki technologię i dostosowali ją do potrzeb najlepszego przyjaciela człowieka. Kiedy zamontowane w budzie mikrofony wyłapują zbyt wysokie dźwięki z zewnątrz, wbudowany system audio zaczyna emitować przeciwną częstotliwość, neutralizując hałas lub zmniejszając go do poziomu, który Twój pupil jest w stanie zaakceptować. Zatem buda Forda działa na tej samej zasadzie, co słuchawki z systemem aktywnego tłumienia hałasu.

Futuryzm w pełnej krasie

Projekt Forda nie tylko zjedna sobie sympatię czworonogów, ale też ucieszy oko właścicieli, a to za sprawą futurystycznego wyglądu. Buda wyposażona została w szklane, automatycznie otwierane drzwi oraz system wentylacji, aby zapewnić naszemu psiakowi maksymalny komfort. W środku znalazła się też korkowa mata, która nie tylko gwarantuje wygodę, ale dodatkowo pozwala na redukcją hałasu.

Zaprezentowana pod koniec grudnia 2018 r. przez Forda buda, to na razie prototyp. Co prawda, nie wiadomo jeszcze, kiedy produkt będzie dostępny w sprzedaży, ani też ile będzie kosztował, ale to bardzo dobry krok w stronę poprawy jakości życia czworonogów. Pozostaje trzymać kciuki za powodzenie projektu!

https://www.youtube.com/watch?v=3Kc9xzuWP5Q

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz