Reklama

Burmistrz francuskiego miasteczka Feuquières wprowadza zakaz “nadmiernego szczekania psów”

szczekanie psów dog-wow © Shutterstock

Jean-Pierre Estienne, burmistrz Feuquières w północnej Francji w najbliższych wyborach nie ma co liczyć na głosy właścicieli czworonogów. Wszystko za sprawą wydanego przez niego zakazu nadmiernego szczekania psów. Nowe prawo ma na  celu ograniczyć ograniczyć hałas w miasteczku.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Zakaz “nadmiernego szczekania psów”

Od poniedziałku właściciele psów w Feuquières mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 68 € (około 300 zł) za “długotrwałe lub powtarzające się szczekanie”. Burmistrz miasta Jean-Pierre Estienne wyjaśnia, że przyczyną wprowadzenia zakazu jest “szczekanie psów w dzień i w nocy”, co skutkuje “nieznośną sytuację” w miasteczku.

We francuskim dzienniku Le Parisien Estienne zapewnił, że “celem zakazu nie jest karanie psów i nie będziemy karać ludzi za najmniejsze szczekanie”. Dodał również, że miasto nie ma nic przeciwko psom, ale “jeśli ktoś decyduje się na czworonoga bierze pełną odpowiedzialność za edukację swojego pupila”.

Przyjęte na początku lutego przez radę miasta zarządzenie zabranie psom przebywania w zamkniętych pomieszczeniach bez obecności właścicieli. To ma zapobiec "długotrwałemu lub powtarzającemu się szczekanie".

Głośne psy mają być trzymane w zamknięciu, jeśli ich zachowanie “zakłóca wypoczynek lub relaks” francuskiego miasteczka. Sprawcy, czyli właściciele psów, otrzymają mandat za każdą wniesioną przeciwko nim skargę.

Wola mieszkańców

Zarządzenie jest następstwem petycji mieszkańców przeciwko jednemu konkretnej mieszkańce. “Ona ma kilka psów, niektóre z nich bardzo duże” - tłumaczy burmistrz. “Podjęliśmy kilka prób nawiązania z nią dialogu, bezskutecznie”. “Podjąłem decyzję o zakazie, tylko dlatego, że nie udało się znaleźć innego rozwiązania.” - dodaje Estienne.

Nowy zakaz spotkał się z krytyką aktywistów działających w obronie praw zwierząt. Stéphane Lamar, prezes Stowarzyszenia na rzecz Obrony Praw Zwierząt (Association Stéphane LAMART "Pour la défense des droits des animaux") określił działanie burmistrza jako “kompletny bełkot”. “Równie dobrze można zakazać kościelnych dzwonów w niedzielne poranki”- ironizował Lamar we francuskim Le Monde. “Psy po to mają pyski, aby szczekać” - podkreśla. Aktywista zapowiedział również, że zamierza wnieść apelację do lokalnego sądu.

Chesz oduczyć psa nadmiernego szczekania? Przeczytaj nasz artykuł tutaj.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz