Reklama

All you need is dog! Walentynki to dzień miłośników zwierząt

walentynki z psem dog-cat-happy © Unsplash

Badanie przeprowadzone przez Purinę, producenta karmy dla zwierząt, pokazuje, że część właścicieli domowych zwierzaków wolałoby spędzić walentynki ze swoim czworonogiem niż z ze swoją drugą połówką.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano , aktualizacja dnia

W ankiecie przeprowadzonej przez instytut Penn Schoen Berland (PSB) dla Puriny wzięło udział ponad 1000 właścicieli psów i kotów. Z ich odpowiedzi jasno wynika, że 13% właścicieli futrzanych czworonogów będących w stałych związkach preferuje spędzić święto zakochanych ze swoim zwierzakiem niż z partnerką lub partnerem życiowym.

Nic zaskakującego w tym, że kochamy nasze futrzaki. Badania potwierdzają tę powszechną prawdę. Połowa kobiet i blisko jedna trzecia mężczyzn mówi swojemu zwierzakowi “kocham cię” kilkakrotnie w ciągu dnia. Wielu z nich deklaruje, że 14 lutego okaże swoimi pupilom dodatkową miłość.

41% właścicieli zwierząt domowych twierdzi też, że najprawdopodobniej z okazji walentynek zamieści zdjęcie swojego zwierzaka w mediach społecznościowych, a 20% zorganizuje walentynkową kolację ze swoim czworonogiem. 40% właścicieli twierdzi, że mokra karma będzie najlepszym wyborem na walentynkowy posiłek dla zwierzaka.

Wiele badań potwierdza, że zwierzęta domowe pozytywnie wpływają na jakość naszego życia i poprawiają nasz nastrój każdego dnia, a także pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Co więcej właściciele zwierząt domowych mają wyższą samoocenę niż osoby, które nie posiadają domowego zwierzaka” - mówi dr Kurt Venator, główny lekarz weterynarii w Purinie. “Dlatego też chcemy odwdzięczyć się naszym pupilom dając im dodatkową miłość, na którą zasługują nie tylko w walentynki, ale też na co dzień”.

Podczas gdy ponad połowa właścicieli zwierząt domowych potwierdza, że ich zwierzęta w walentynki dostały lepszy posiłek niż zazwyczaj, wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z korzyści płynących z regularnego podawania "specjalnego" dania.

“Tak jak ludzie, zwierzęta domowe przykładają dużą wagę do jedzenia, które spożywają"- zauważa Venator. “Mokra karma może się wydawać karmą jedynie na specjalne okazje, ale warto wziąć pod uwagę, że jest ona bogata w białko i składniki odżywcze, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu zwierzęcia”.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że każdy dzień, w tym walentynki, to doskonała okazja do budowania więzi ze swoim czworonogim przyjacielem.

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz