Reklama

W Białymstoku mieszkańcy wyprowadzili na spacer ponad sto psów ze schronisk

"PSAcer" w Białymstoku dog-happy © Unsplash

Ponad sto psów z miejskiego schroniska mieszkańcy Białegostoku i okolic zabrali na spacer w zeszłą niedzielę. Ta zbiorowa aktywność Białostoczan była efektem, związanej z walentynkami, inicjatywy “PSAcer”. Kolejna taka akcja zaplanowana została na kwiecień.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Obecnie w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku przebywa około 200 psów. Od trzech lat działa tam też wolontariat, który organizuje liczne akcje takie jak spacery czy biegi, które mają na celu znalezieniu podopiecznym nowych właścicieli. 

W schronisku wolontariusze organizują wiele akcji, jedną z nich są właśnie “PSAcery”, czyli otwarte miejskie spacery ze schroniskowymi psami. W 2018 roku inicjatywa była nawet nominowana do Podlaskiej Marki w kategorii działań społecznych. W zeszłą niedzielę na spacer wyszło ponad sto czworonogów.

 

Ikar (nr rej. P-2800/18) to pies w typie amstaffa, urodzony w 2017 roku. Jego imię związane jest z jego przeszłością i...

Posted by Wolontariat- Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku on Monday, February 11, 2019

 

"Dzięki spacerom, psy mogą poznawać nowych ludzi, więc jest to też sposób na ich socjalizację" - powiedziała PAP koordynatorka wolontariatu w białostockim schronisku, Renata Sawczuk. Podkreśliła również, że spacer to pomoc bezdomnym psom. Sawczuk zwróciła też uwagę, że każda możliwość pokazania psów, zwiększa szansę na zauważenie i adopcję.

 

Święta, święta i po świętach ;) A w schronisku od jutra znów rusza adopcja szczeniąt :) Kto będzie miał szczęście i pokica do nowego domu? ?

Posted by Wolontariat- Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku on Wednesday, January 9, 2019

Mieszkańcy akcję oceniają bardzo pozytywnie. Dominika i Paulina biorą udział niemal we wszystkich takich działaniach i mają też psa z tego  schroniska. Stwierdziły, że są bardzo wrażliwe na bezdomność psów i ich potrzeby. Podkreślały, że nie mogą uratować wszystkich takich zwierząt, ale podarowanie przynajmniej jednemu takiemu psu spaceru jest już dużą pomocą.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz