Reklama

Choupette - kotka Karla Lagerfelda, która może stać się milionerką

Karl Lagerfeld z kotką Choupette cat-wow © Instagram Choupettesdiary

Kotka zmarłego 19 lutego Karla Lagerfelda teraz może stać się spadkobierczynią jego majątku. Legendarny projektant domu mody Chanel nie pozostawił po sobie potomka. Czy Choupette odziedziczy wszystko?

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kotka birmańskiej rasy była dla słynnego projektanta największą muzą. Porównywał ją do enigmatycznej aktorki Grety Garbo i zwykł określać "centrum swojego świata". "Żałuję, że nie ma jeszcze małżeństw dla ludzi i zwierząt... Nigdy bym nie przypuszczał, że mogę tak bardzo zakochać się w kocie" - przyznał w wywiadzie dla CNN.

Projektant traktował Choupette jak królową. Miała własnych masażystów, pokojówki, na urodziny tort z najdroższych krewetek, a nad jej codzienną dietą czuwał sztab kucharzy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Choupette Lagerfeld (@choupettesdiary) on

"Choupette to bogata dziewczyna!" - stwierdził Lagerfeld w telewizji France 3 w 2015 roku. Kotka jest bez wątpienia jednym z najbogatszych zwierząt świata. Choupette w samym 2014 roku zarobiła bagatela 3 miliony euro - wystąpiła m.in. w kampanii Opla Corsy i własnej linii kosmetyków.

Co więcej, Choupette ma swój własny profil na Twitterze i na Instagramie, na którym obserwuje ją ponad 180 tysięcy użytkowników.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Choupette Lagerfeld (@choupettesdiary) on

W związku z tym, że Karl Lagerfeld nie miał dzieci, jego majątek może odziedziczyć ukochana kotka, donosi francuski dziennik Le Monde. Majątek Lagerfelda szacowany jest na około 200 milionów dolarów.

Co teraz stanie się z Choupette? Za życia projektanta kotka była pod opieką dwóch niań. Teraz najprawdopodobniej jedna z nich zaopiekuje się Choupette na stałe.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz