Reklama

Kochasz bernardyny? Ta kanadyjska wyspa jest stworzona dla Ciebie!

Bernardyny na wyspie dog-wow
© Facebook Tikki Smith

Kanadyjska wyspa Lasqueti położona w Kolumbii Brytyjskiej to prawdziwy raj dla miłośników czworonogów. Mieszkają na niej... setki bernardynów! 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 25.02.2019, 13:00, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:56

Na kanadyjskiej wyspie Lasqueti mieszka niespełna 400 osób i ponad setka bernardynów! Te łagodne i przyjazne psiaki czują się w tym miejscu, niemal nietkniętym przez człowieka, jak w raju.

Tutejsi mieszkańcy zajmują się rolnictwem i łowiectwem. Niektórzy są malarzami lub muzykami. Na wyspie nie ma wybrukowanych ulic ani transportu publicznego, a energię elektryczną czerpie się z wiatraków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arejay, Ursa, and Rye (@retired_and_drooling) on

"Lasqueti nie jest jakimś utopijnym rajem lub wykreowaną wspólnotą" - można przeczytać na oficjalnej stronie wyspy. "To jest jedynie relatywnie odległa wyspa zaludniona przez małą społeczność niezależnych ludzi o własnej unikatowej kulturze i tożsamości."

Jednak nie ulega najmniejszej wątpliwości, że bernardyny czynią to miejsce wyjątkowym. Psy należą do Tikki Smith, która trzyma je na swoim prywatnym terenie. Turyści, którzy chcą zobaczyć gromadę psów, muszą z wyprzedzeniem skontaktować się z ich właścicielką. Te piękne psy ratownicze można też spotkać podczas ich codziennych spacerów po pięknych lasach wyspy.

Czworonogi zdobyły już kilka nagród i doczekały się też swojej własnej strony na Facebooku.