Reklama

Kiedy sformułowanie pieskie życie nabiera nowego znaczenia! 5 najpopularniejszych psów na Instagramie

Psy na hamaku dog-happy
© Unsplash

W mediach społecznościowych mają miliony wyświetleń i polubień, celebryci robią sobie z nimi selfie, a na Instagramie obserwują ich miliony. Mowa o naszych kochanych czworonożnych przyjaciołach! Poznajcie 5 najpopularniejszych psów, które szturmem zdobywają wirtualny świat.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 27.02.2019, 10:04, aktualizacja dnia 24.03.2021, 17:00

Jiffpom - 8,9 milionów obserwujących

Słodki Jiffpom, rasy szpic miniaturowy nie bez kozery okrzyknięty został najpopularniejszym psem na świecie. Pomeranian wielki sukces komercyjny osiągnął po wystąpieniu w teledysku Katy Perry Dark Horse. Na tym jednak nie koniec, w 2015 roku Jiffpom pobił rekord świata w bieganiu na dwóch łapach. Co więcej, Jiffpom to prawdziwy biznesman! Fani mogą nabyć maskotki, figurki, a nawet kalendarze z jego podobizną. Bez wątpienia, ten niepozorny psiak zostawia swoją instagramową konkurencję daleko w tyle.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jiffpom (@jiffpom) on

Doug The Pug - 3,7 milionów obserwujących

Doug to prawdopodobnie najpopularniejszy mops na świecie. Jego internetowa popularność na Instagramie się nie kończy. Pies ma ponad 6 milionów polubień na Facebooku i ponad miliard wyświetleń na YouTubie. Co więcej, Doug ma mnóstwo sławnych przyjaciół wśród nich między innymi Shakirę, Demi Lovato, Katy Perry, Dua Lipę, czy Amy Schumer. Pies pojawił się też na okładkach licznych magazynów i książek. Ponadto, mops w 2015 wystąpił w teledysku amerykańskiej grupy rockowej Fall Out Boy i Demi Lovato Irresistible. Za komercyjny sukces Douga odpowiedzialna jest jego właścicielka, Leslie Mosier, która prowadzi jego Instagrama w pełnym wymiarze godzin.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Doug The Pug (@itsdougthepug) on

Marutaro - 2,5 miliona obserwujących

Marutaro, znana również jako Maru, to pochodząca z Tokio suczka rasy shiba. Maru swoją popularność zdobyła w Japonii, dziś jest rozpoznawalna na całym świecie. Suczka pojawiła się też w kilku magazynach i książkach fotograficznych. Właściciel Marutaro, Shinjiro Ono, założył Instagrama swojej czworonożnej przyjaciółce, aby podnieść na duchu obywateli swojego kraju po trzęsieniu ziemi i tsunami, które dotkliwie dotknęło Japonię w 2011. Mężczyzna nie spodziewał się, że Maru zdobędzie tak wierną rzeszę fanów na Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shinjiro Ono (@marutaro) on

Marnie the Dog - 2 miliony obserwujących

17-letnia Marnie rasy shih tzu popularność w mediach społecznościowych zyskała za sprawą swojego oryginalnego wyglądu. Z powodu zaburzeń przedsionkowych, suczka ma lekko skręconą głowę i wystający język. W 2011 roku jej właścicielka Shirley Braha szukała swojego pierwszego psa i w schronisku znalazła 11-letnią Marnie. Dziś suczka, otoczona celebrytami, spędza swoją emeryturę w słonecznej Kalifornii. Jej właścicielka napisała nawet książkę na jej temat Marnie The Dog: I’m a Book, w której zachęca do adopcji zwierząt.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marnie The Dog (@marniethedog) on

Tuna the Chiweenie - 2 miliony obserwujących

Tuna jest niezwykły nie tylko z powodu swojej nietypowej rasy zwanej chiweenie, czyli krzyżówki chihuahuy i jamnika. Ten pies to prawdziwa gwiazda Instagrama, która depcze swojej konkurencji po piętach, a raczej po łapach! Jego dumna właścicielka, Courtney Dasher, zafascynowana nietypową wadą zgryzu psa, zaadoptowała go w 2011 roku. Tuna wraz ze swoją panią podróżował po Stanach Zjednoczonych, aby podnieść świadomość ludzi na temat ratowania zwierząt. Co więcej, Dasher wydała książkę na temat swojego czworonoga Tuna Melts My Heart: The Underdog with the Overbite. Tuna to prawdziwy aktywista!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tuna {breed:chiweenie} (@tunameltsmyheart) on

Wiele wskazuje na to, że pies może być nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale też prawdziwą gwiazdą internetu!