Reklama

Tygrysiątko znalazło nową mamę! Małego przygarnęła suczka Doby

Suczka Doby i tygrys dog-wow
© 1+1 TCH

W jednym z ogrodów zoologicznych w Zaporożu na Ukrainie przyszedł na świat tygrys, którego porzuciła matka. Mały nie pozostał jednak bez opieki. Tygrysiątko przygarnęła suczka, która przyjęła je jak własne szczenię.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 26.02.2019, 14:30, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:56

Tygrysica z zaporożańskiego zoo odrzuciła nowo narodzone tygrysiątko. - Zaraz po urodzeniu, matka zakopała go pod słomą. Znaleźliśmy go zupełnie przypadkowo. Gdyby nie zapiszczał, to by nam się to nie udało - relacjonował Aleksander Piliszczenko z zaporoskiego zoo dla dziennika telewizyjnego TCH w telewizji 1+1.

Pracownicy zdecydowali, że należy znaleźć nową matkę dla tygryska, w przeciwnym przypadku maleństwo nie przeżyje. Zabrali go do centrum w Wasyliwce, 60 kilometrów od Zaporoża, gdzie mieszkają byli cyrkowcy wraz ze zwierzętami, które nagle urosły i stały się niepotrzebne. Tygrysiątko trafiło do suczki Doby, która dopiero co urodziła trzy szczenięta. Ta przyjęła małego jak czwarte szczenię.

- Suczka popatrzyła na tygryska i po pięciu minutach zaczęła go lizać. W tym momencie zorientowaliśmy, że nie musimy się obawiać o to, kto będzie jego matką - mówił Piliszczenko.

Tygrysek od razu zdobył serca pracowników centrum w Wasyliwce. Mały ma bardzo duży apetyt i potrafi jeść nawet 12 razy na dobę. Natomiast, jego nowa mama poświęca mu bardzo uwagi.

Tygrysiątko po kilku miesiącach zostanie oddzielone od reszty psów. Pracownicy zoo żartują, że może do tego nie dojdzie, skoro mały zachowuje się już jak szczeniak. Dodają też, że Doby, to jedyna suczka na Ukrainie, która opiekuje się tygrysem.