Reklama

Kobieta przechodzi na dietę: wkrótce potem suczka Ruby umiera

Suczka Ruby na łące dog-sad
© Facebook @Kate Chacksfield

To ostrzeżenie dla wszystkich właścicieli czworonogów! Niektóre składniki spożywcze mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla psów. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 28.02.2019, 14:00, aktualizacja dnia 04.08.2021, 07:41

Właścicielka psa, Kate Chacksfield z Aston w zachodnim Londynie, zrobiła wszystko, aby ocalić życie swojego czworonoga. Mimo wysiłków personelu szpitala, Ruby nie udało się pomóc.

Tajemniczy toksyczny składnik

Tragedia rozpoczęła się bardzo niepozornie. Kate postanowiła upiec czekoladowe brownie. Kobieta była na diecie, więc cukier zastąpiła słodzikiem.

Ruby nie mogła oprzeć się pokusie. Podczas nieobecności swojej Pani udało jej się zjeść dwa brownie, które zawierały toksyczną dla psów substancję słodzącą - ksylitol. Suczka rozchorowała się w przeciągu 36 godzin.

"Nie miałam pojęcia, że słodziki mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt. Wciąż nie mogę powstrzymać łez, kiedy oglądam jej zdjęcia z ostrego dyżuru."- relacjonowała zdruzgotana Kate dla brytyjskiego Mirror.

Pożegnanie rozdzierające serce

Kiedy Kate zorientowała się, że jej ukochany pupil jest chory, natychmiast zabrała go do weterynarza. Niestety dla Ruby było już za późno. Stan jej zdrowia pogarszał się z minuty na minutę.

Ruby została przewieziona do The Royal Veterinary College w Londynie. Mimo, że Chacksfield na leczenie swojej ukochanej suczki przeznaczyła 10 000 £, siedmioletnia Ruby zmarła po ośmiu dniach pozostawiając swoją zrozpaczoną właścicielkę.

Śmierć, która nie pójdzie na marne

Obecnie Kate dzieli się historią Ruby, aby podnieść świadomość ludzi na temat śmiertelnego niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą spożycie substancji słodzących przez czworonogi.

"Naprawdę bardzo mocno zachęcam innych właścicieli psów, aby poszerzyli swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw jakie niesie spożycie ksylitolu przez psy! Jeśli czworonogi przypadkowo zjadły produkt z tym słodzikiem, ich właściciele powinni bezzwłocznie udać się z nimi do weterynarza. Psy mogą znajdować się na granicy życia i śmierci!" - podkreślała Kate.

 

Ksylitol to bardzo popularny składnik spożywczy. Znajduje się między innymi w gumie do żucia, produktach typu light i słodyczach. Dlatego tak ważne jest, aby nie podawać psom "ludzkiego" jedzenia i uważnie czytać etykiety, zanim podamy psu cokolwiek innego niż przeznaczoną dla niego karmę!