Reklama

Kamyczki z podobizną zaginionego psa! Czy to pomoże w odnalezieniu Roxy?

Kamyczek z podobizną Roxy dog-sad
© Andrea Anthony

Właściciele suczki Roxy, która ponad rok temu uciekła ze swojego domu w Nympsfield, w hrabstwie Gloucestershire w południowej Anglii, zamówili u lokalnej artystki kilkanaście kamyczków z podobizną swojego pupila, które umieszczają teraz na popularnych trasach spacerowych. Rodzina ma nadzieję, że dzięki temu “Roxy pozostanie w ludzkiej pamięci”.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 01.03.2019, 15:32, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:56

Nietypowy pomysł

14-letnia Roxy rasy terier, zaginęła w wigilię Świąt Bożego Narodzenia w 2017. Od tego czasu prowadzone na szeroką skalę poszukiwania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Akcję utrudnia też fakt, że suczka nie słyszy.

Jej opiekunowie nie tracą jednak nadziei. Jo Dalton, właścicielka Roxy, poprosiła lokalną artystkę Andreę Anthony o namalowanie na kamyczkach portretu suczki z dopiskiem “Czy widziałeś Roxy?”

"Nigdy nie widziałam Roxy na żywo, ale namalowałam 20 kamyczków z jej podobizną i teraz umieszczamy je w takich miejscach, które większość spacerujących na pewno zauważy. W ten sposób ludzie będą wiedzieć, że Roxy jest wciąż poszukiwana” - relacjonowała Andrea dla BBC.

Kamyczki z podobizną Roxy
Andrea Anthony

"Totalne szaleństwo"

Rodzina próbowała wielu metod na znalezienie swojego ukochanego pupila. Zawiodły psy tropiące, kamery przyrodnicze, a nawet drony.

Właściciele Roxy utworzyli również, liczącą ponad 2500 członków, grupę na Facebooku, Missing Roxy, która miała pomóc w poszukiwaniach suczki.

Mimo "regularnych obserwacji", które ostatni raz miały miejsce w listopadzie 2018 roku oraz stałej aktywności w social mediach, nie udało się natrafić na żaden nowy ślad.

"Wiem, że dla wielu ludzi może wydawać się totalnym szaleństwem, że nasz 14-letnia głucha suczka jest nadal w pobliżu, ale uwierz mi ona wciąż tu jest" - podkreślała Jo Dalton. "Ona przetrwała wbrew wszelkim przeciwnościom. Dopóki ktoś oficjalnie nie potwierdzi, że jest inaczej, nie poddajemy się!" - dodała.

 
Posted by Jo Dalton on Monday, June 18, 2018