Reklama

Freddie Mercury: schorowana chihuhua, która podbiła internet

Pies Freddie Mercury dog-happy
© Instagram @ready_freddie

Freddie Mercury to pies inny niż wszystkie. Suczka boryka się z licznymi dolegliwościami, mimo to ma wiele siły i determinacji, a jej wruszająca historia podbiła internet. Na Instagramie ma blisko 300 tys. obserwujących, a wśród nich takie sławy jak Kristen Bell, Jenna Marbles czy Demi Moore, z którą nawet udało się jej spotkać.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 15.10.2019, 10:30, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:53

Suczka z powodu wad rozwojowych została porzucony przez hodowcę i trafiła do schroniska w listopadzie 2018 r. Urodziła się z wadami szczęki i kończyn, które czyniły jej wygląd innym i powodowały, że nikt nie chciał się podjąć opieki nad nią. Wtedy pojawiła się Angela Aden -  miłośniczka i, jak o sobie pisze, “uzdrawiaczka psów”. 

Freddie nie posiada nagłośni, dlatego musi uważać podczas jedzenia. Zdeformowana jest też szczęka psa, dlatego można mu podawać wyłącznie miękkie jedzenia.

"Dla tych z was, którzy jej współczują. Nie ma takiej potrzeby! Jest szczęśliwym psiakiem, który jest wdzięczny za swoje życie" – pisała na Instagramie Angela.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Freddie Mercury ? (@ready_freddie_) on

Adan adoptowała Freddie’ego ze schroniska w listopadzie 2018 roku. Tego dnia na jej Instagramie umieściła poruszający post:

"Zazwyczaj w takich momentach nie płaczę, ale dzisiaj jechałam cztery godziny, aby ją odebrać. Kiedy zjawiłam się na miejscu, powiedziano mi, że właśnie usunięto jej 17 zębów. Wszystko było ze mną okej, dopóki nie wróciliśmy do domu, odwinęłam koc i zobaczyłam, że ma niedowagę i jest przerażona. Podniosłam ją z ziemi, aby znów ją owinąć, a ona wtedy przycisnęła swój pysk do mojej twarzy i próbowała mnie polizać. Są chwile, kiedy wiem, że psy mi dziękują i to absolutnie była jedna z nich".

Teraz Freddie to prawdziwa gwiazda Internetu. Na Instagramie ma blisko 300 tys. obserwujących. Angela wykorzystuje sławę Freddie, aby wspierać organizacje pomagające zwierzątom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Freddie Mercury ? (@ready_freddie_) on

Życzymy Freddie dużo zdrowia i dalszego rozwoju kariery!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Demi Moore (@moore2d) on