Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

Podróże z pazurem, czyli Snupi podbija świat i… Instagram

Snupi autostopowicz © Instagram @podroze_z_pazurem

Snupi, polski kundelek podróżuje po świecie od 2014 roku. Towarzystwa dotrzymują mu jego kochający właściciele, Iza i Piotr. Pies odwiedził już 29 krajów i 4 kontynenty, przepłynął ponad 3000 mil morskich, przekraczając Ocean Atlantycki z Maroko do Brazylii oraz przejechał ponad 30 tys. km autostopem.

Przez Marcelina Smugowska, 7 mar 2019

Niewinny początek

Iza i Piotr adoptowali Supiego ze schroniska w 2010 roku, którzy zaszczepili czworonogowi pasję do podróży. Zaczęło się jednak wyjątkowo niewinnie, bo od długich spacerów.

Pies sprawił jednak, że przechadzki zaczęły się coraz bardziej wydłużać i oddalać od domu. W końcu osiągnęliśmy stan, w którym dzień bez przynajmniej jednego długiego spaceru był dniem niepełnym i „ciężkim”.” - relacjonują na swoim blogu, Podróże z Pazurem, Iza i Piotr.

W pierwszą w swoim życiu podróż autostopową Snupi ruszył w 2014 roku. Odwiedził wówczas Armenię, Turcję i Gruzję. Tym samym pokonał 12 tys. w półtora miesiąca. Następnie Snupi swoją łapę postawił w Szwajcarii, Czechach i Holandii.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Isa & Peter and Snupi travel (@podroze_z_pazurem) on

Nasz Snupi, 8,5 kg kundelek poniżej kolan, uprawia długi trekking i wspinaczkę, zdobył bezproblemowo Toubkal – najwyższy szczyt Maroka, gór Atlas i całej północnej Afryki – 4 167 m n.p.m oraz wulkany w Ekwadorze powyżej 4700 m n.p.m. i planujemy jeszcze wyżej. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Wenezueli, Andach, pokonywaliśmy z nim via ferraty. Zniósł bez większych problemów -27°C w polskich Górach Stołowych, jak i +45°C na Saharze.” - piszą dumni właściciele kundelka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Isa & Peter and Snupi travel (@podroze_z_pazurem) on

Czas na wyzwanie

W 2017 roku, kiedy pies był już zaprawiony w bojach, przyszedł czas na podróż dookoła świata. Snupi odwiedził już ponad 29 krajów, na 4 kontynentach, przepłynął ponad 3000 mil morskich i rzekę Amazonkę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Isa & Peter and Snupi travel (@podroze_z_pazurem) on

Z Izą i Piotrem, zawitał już w Wenezueli, Brazylii, Ekwadorze, Maroku, na Wyspach Zielonego Przylądka, Peru. Na tym jednak nie koniec! W planach jest USA, Kanada, Alaska, a stamtąd Kamczatka. Obecnie Snupi ze swoim państwem podbija Argentynę i Chile.

Dzieje psiego globtrotera można śledzić w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie, Podróże z pazurem, ma już 15 tysięcy obserwujących. Snupi ma też kanał na Youtubie, na którym Iza i Piotr zamieszczają relacje z wojaży.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Isa & Peter and Snupi travel (@podroze_z_pazurem) on

Co tu dużo kryć, imponujące! Sami zobaczcie!