Reklama

Ten porzucony razem z budą przy drodze pies, czekał godzinami na pomoc

pies w różowej budzie
dog-angry © Santa Cruz County Animal Shelter - Facebook

Leżąca przy drodze na totalnym kalifornijskim odludziu drewniana, różowa buda, przez długi czas nie zwracała niczyjej uwagi. Na szczęście znalazł się człowiek, który odkrył, że psi domek ma lokatora. Okazała się nim skulona pręgowana suczka - pitbull. Miała obrożę i przyczepioną do niej smycz. Czekała cierpliwie na ratunek.

Przez Izabela Markowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ta historia wydarzyła się w 2019 roku, ale nadal jest przestrogą. Nie bądźmy obojętni na krzywdę zwierząt! Jeśli nie możemy przygarnąć psa, wezwijmy pomoc.

Pies porzucony z całym ekwipunkiem

Jedna z przejeżdżających tamtędy osób zatrzymała się i wezwała na pomoc wolontariuszy ze schroniska z Santa Cruz. Okazało się, że suczka mi microchip, dzięki któremu można było zidentyfikować właściciela. Suczka o imieniu Pebbles należała do mężczyzny, który rok wcześniej stał się bezdomny i przekazał ją znajomemu. Ten, po roku, porzucił ją bezdusznie na odludziu. 

 ”To jest przesłodki pies, z oczami pełnymi uczucia” - napisała jedna z wolontariuszek. Jak podaje portal The Dodo.

Historia porzuconego psa skłoniła schronisko w Santa Cruz do opublikowania na Facebooku prośby:

"Przyjmujemy każde stworzenie, bezpłatnie i bez zbędnych pytań. Porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem i naraża zwierzę na ogromne cierpienie. (...) jeśli już go nie chcesz, prosimy, oddaj je do schroniska".

My uważamy, że to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy nie jesteś w stanie opiekować się swoim psem, dlatego przyłączamy się do tego apelu.

 

Field Services Friday!!!!!!!!!!!!!!!! Our officers are investigating a case of dog abandonment after a person or...

Posted by Santa Cruz County Animal Shelter on Friday, February 15, 2019
Zostaw komentarz
Dodaj komentarz