Reklama

Dzielna, młoda dziewczynka z rzadkim guzem mózgu czeka na list od Twojego psa!

chora dziewczynka dog-sad
© Shutterstock

7-letnia dziewczynka z Wisconsin cierpi na rzadki, złośliwy rodzaj nowotworu, znanego jako rozlany glejak pnia mózgu (ang. DIPG). Jedyne, czego pragnie, to otrzymać list od Twojego psa!

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 07.03.2019, 09:08, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Emma cierpi na rzadki rodzaj guza mózgu

W styczniu tego roku u Emmy pojawiły się bóle głowy, po czym wystąpiły u niej grypopodobne objawy, które się nasilały. Ostatecznie trafiła do szpitala, a lekarze stwierdzili, że ma obrzęk mózgu.

Obecnie dziewczynkę czekają dwie operacje i jest w trakcie intensywnej radioterapii. Rodzina Emmy założyła stronę GoFundMe, aby zebrać pieniądze na leczenie, którego koszt wyniósł już ponad 80 000 $.

Mała Emma uwielbia psy

Po wizycie szpitalnego psa terapeuty, jej rodzina na stronie CaringBridge napisała:
 
“Na wypadek, gdybyście nie wiedzieli, Emma kocha psy! Właśnie zakończyła się wizyta Lily, psa terapeuty. Już od dłuższego czasu nie widziałam tak dużego uśmiechu na twarzy tej malutkiej dziewczynki”.
 
W ten sposób Emma wpadła na pewien pomysł. Wysłała prośbę do śledzących jej stronę, aby przesyłali do niej listy od swoich psów, które podniosą ją na duchu w trakcie jej intensywnego leczenia.

Teraz otrzymuje tysiące psich wiadomości!

“Ludzie z Holandii, Anglii, Australii, Wenezueli, Włoch, Niemiec i prawie wszystkich stanów Ameryki wysłali Emmie maile z historiami i zdjęciami swoich psów. Czytając każdą z nich z jej ust padały pełne zachwytu ochy i achy” - opowiadali jej rodzice przez serwis CaringBridge.

Wiadomości ze strony Emmy na GoFundMe są naprawdę urocze:
 
Stephanie:

Cześć Emma! Nazywamy się Scout i Brody. Chcieliśmy przesłać Ci trochę miłości z Texasu. Uwielbiamy ganiać jeden drugiego wokół podwórka i turlać się z naszego wysokiego pagórka, kiedy na zewnątrz jest słonecznie. Mama powtarza, że jest zmęczona ciągłym rzucaniem piłeczki, ale wiemy, że tak naprawdę skrycie to uwielbia, tak samo jak my! Mama i tata myślą, że Scout jest dziwny, ponieważ ogląda telewizję tak jak człeeeek a Brody uwielbia chipsy tortillowe i warzywa. Śmieją się, gdy je jemy, ponieważ chrupanie jest takie urocze. Dzisiaj są także urodziny Brody’ego! Mama mówi, że jestem “małym dużym bratem”, bo Scout mnie przewyższa! Przesyłamy Ci mnóstwo lizków! I mamy nadzieję, że dostajesz dużo przytulasków!

list do emmy

Michelle:

Cześć Emma! Mam na imię Penelope, ale rodzina woła na mnie Penny. Słyszałam, że czekasz na wiadomości od psów, więc chciałam powiedzieć “hej”! Mieszkam niedaleko ciebie, w Delafield, Wisconsin. Właściwie to jesteśmy sąsiadkami! Mam tylko 8 miesięcy i wciąż jestem szczeniakiem! Mam wiele ksyw, np. Penel-o-Poo, Poo Bear, Penny Poo i Sassyface (bezczelna twarz - przyp. red.), że wymienię kilka. Żadna z nich tak naprawdę nie ma dla mnie sensu, ale niech będzie. Reaguję na każdą z nich! Moim ulubionym zajęciem jest kradzież skarpetek! Uwielbiam je zabierać i wtedy, gdy moja rodzina mnie gania, chcąc mi je odebrać. Myślę o Tobie i ślę Ci mnóstwo puszystych przytulasków - Penny.

list do emmy

Czy Twój pies pragnie przesłać Emmie wiadomość, aby podnieść ją na duchu? Jesteśmy przekonani, że chciałaby usłyszeć historie kilku polskich zwierzaków. Poniżej jej adres domowy i e-mailowy:

Emma Mertens
P.O. Box 230
Hartland, WI
53029
 
emmalovesdogs7@gmail.com