Reklama

5 odważnych Polek - czyli jak daleko można się posunąć w obronie praw zwierząt

Martyna Wojciechowska dog-cat-happy © Instagram @Martyna.World

Prowokacja, awantura, skandal – w obronie praw zwierząt wszelkie chwyty dozwolone. Poznajcie 5 odważnych Polek, które dla słusznej sprawy zrobią (prawie) wszystko.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Joanna Krupa

Modelka od lat współpracuje z PETA i wspiera polskie schroniska. Wie jednak, że czasem tylko skandal może pomóc w beznadziejnej sprawie. Dlatego niejednokrotnie broniła praw zwierząt, pokazując się… nago! Ubrana jedynie w namalowanego na jej ciele tygrysa, wyraziła sprzeciw przed brytyjskim parlamentem wobec wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Lata temu skonfliktowała się również z Kardashianami, kiedy to protestowała przed ich butikiem przeciwko noszeniu futer.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Joanna Krupa (@joannakrupa) on

Martyna Wojciechowska

Podróżniczka i autorka książek o zwierzakach świata, w których zachęca dzieci do dbania o przyrodę. Natomiast na Instagramie prowokuje zdjęciami, na których przytula się z lwiątkami, by w opisie bombardować swoich followersów statystykami związanymi z mordowaniem zwierząt. „Nie ma innego wyboru niż ochrona praw zwierząt, ponieważ to jest test naszego humanitaryzmu. To jest test tego, czy naprawdę każdy z nas może się nazywać człowiekiem” – tłumaczy swoje działania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on

Maja Ostaszewska

Najbardziej znana aktywistka na rzecz praw zwierząt wśród aktorek. Za swoją działalność została uhonorowana nagrodą Newsweeka oraz Fundacji im. Teresy Torańskiej. Promuje kampanię „Niech Żyją!” na rzecz zaprzestania polowań na ptaki i kontroli łowiectwa w Polsce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official) on

Kinga Rusin

Znana prezenterka od lat ucieka się do różnych sposób, by nagłaśniać przypadki łamania praw zwierząt. Uczestniczy w protestach, dyskutuje z politykami, krzyczy pod parlamentem przeciwko liberalizacji prawa łowieckiego. W przypływie bezradności zamieściła w Internecie swoje nagie zdjęcie: „Czy gdybym się rozebrała, byłaby szansa, żeby portale i gazety napisały o tym, że w Polsce myśliwi zabijają otumanione hormonami jelenie? Bo bez golizny ani skandalu, żeby przebić się z naprawdę ważnymi sprawami, nie ma szans" – napisała na Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

 

Ewa Siedlecka

Absolwentka Szkoły Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Broni praw słabszych, pisząc. Wśród dziennikarzy najbardziej radykalna w ochronie praw zwierząt. Na łamach popularnych tygodników i internetowego bloga odważnie wypowiada się na temat ustawodawstwa szkodzącemu zwierzętom. Ostatnio znowu zrobiło się o niej głośno, kiedy skrytykowała Magdę Gessler za promowanie niehumanitarnego zabijania wigilijnych karpi.

Lista Polek działających na rzecz praw zwierząt na tym się nie kończy. W sprawę angażują się nie tylko znane osobistości, ale również zwykłe/niezwykłe kobiety w całej Polsce, które świadomie kupują kosmetyki nietestowane na zwierzętach, ograniczają spożycie mięsa i troszczą się o bezdomne zwierzęta. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć z okazji Dnia Kobiet, by takich Polek było jeszcze więcej!

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz