Reklama

Jimmy Chipolata - psi psycholog pomaga studentom walczyć ze stresem

Jimmy Chipolata dog-happy
© © Instagram @jimmychipolata

Jimmi Chipolata to szczupły jamnik należący do dyrektorki ds. zatrudnienia studentów na brytyjskiej uczelni Nottingham Trent University. Pies pełni tutaj bardzo ważną rolę - pomaga studentom poradzić sobie z codziennymi problemami i lękami. Jimmi Chipolata – psi psycholog – wynagrodzenie odbiera w postaci sera  – to jego ulubiony przysmak!

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 11.03.2019, 09:22, aktualizacja dnia 24.03.2021, 17:00

Dobroczynny wpływ obecności psa na studentów

Jimmy Chipolata ma bardzo poważną pracę. Jest psem-terapeutą dla studentów brytyjskiego Nottingham Trent University. O ile nam wiadomo, to pierwszy pies, któremu powierzono taką rolę.

Zadaniem tego czworonoga jest zapewnienie wsparcia psychologicznego studentom. Jimmy jest przy nich w trakcie sesji egzaminacyjnych oraz kiedy martwią się swoją pracą lub przyszłą karierą. Jakie są jego metody?   

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zwykła zabawa. Jednak wiele badań naukowych udowadnia, że zwierzęta domowe mają dobry wpływ na zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie osób przebywających w ich otoczeniu. Poza tym Jimmy nie jest zwykłym czworonogiem, przeszedł odpowiednie szkolenia dla psów terapeutów.

Obopólne korzyści

Właścicielka Jimmy’ego, Debra Ester, dyrektorka do spraw zatrudnienia studentów na NTU, twierdzi, że towarzystwo psiego psychologa ma korzystny wpływ zwłaszcza na nieśmiałych, wycofanych studentów.
Jamnik pojawia się w pracy tylko kilka razy w tygodniu. Często robi obchód po kampusie w eleganckim krawacie. Bardzo kocha swoją pracę – jeśli ludzie nie zwracają na niego uwagi, jest trochę rozczarowany. Kiedyś Jimmy był niewyszkolonym psem, miał nadwagę. Dziś jest zadbany, regularnie trymowany i szczęśliwy. Cieszy go też wynagrodzenie, które odbiera w formie sera.

Oby więcej takich inicjatyw, również na polskich uczelniach!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jimmy Chipolata (@jimmychipolata) on