Reklama

Rottweiler o wielkim sercu przekonał do siebie starszą panią

Rottweiler Gus dog-happy
© © gus_the_rottie - Instagram

Kiedy Mike Flanagan przyniósł do domu szczeniaczka rottweilera, miał pewne obawy. Martwił się, że ta decyzja nie spodoba się pewnej bardzo ważnej osobie – jego teściowej, Peggy Allen.

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano 10.09.2019, 16:24, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:56

Granny i Gus 

80-latka o drobnej budowie zawsze wolała małe,  kanapowe psy. Dużych czworonogów się obawiała – taki olbrzym bez trudu mógłby ją przecież powalić.

Jednak mimo tych wątpliwości, Mike był optymistą. Miał nadzieję, że młody rottweiler Gus i jego teściowa, którą najbliżsi nazywali Grammy, przypadną sobie do gustu. Na szczęście, kiedy starsza pani po raz pierwszy przyjechała w odwiedziny, okazało się, że intuicja go nie zawiodła.

Teściowa Mike’a to osoba, która ceni  ciszę, spokój i własną przestrzeń. Szczeniak szybko zrozumiał, jakie są jej potrzeby. Nauczył się, że Grammy chętnie spędzi z nim czas, ale tylko wtedy, gdy go do siebie zaprosi. Zaskakująco szybko ta dwójka zaczęła się świetnie dogadywać.

Ale urosłeś!

W kolejne odwiedziny Grammy przyjechała dopiero po kilku miesiącach – przez ten czas wiele się zmieniło. Gus nie był już małym szczeniaczkiem, ale ważącym niemal 45 kilogramów młodym psem. W życiu starszej pani również zaszły zmiany – zmarł jej mąż, a do domu Mike’a przyjechała na nabożeństwo żałobne.

Rottweiler nie mógł wiedzieć, co przeżywa Grammy, jednak wyczuł jej smutek. Postanowił wypełnić tę pustkę. Nie odstępował 80-latki na krok. Spał przy jej łóżku, czekał pod drzwiami łazienki, a po każdym jej powrocie do domu witał ją radosnym pomrukiwaniem.

Mimo, że wcześniej starsza pani ceniła sobie swoją przestrzeń i czas tylko dla siebie,  okazało się, że towarzystwo Gusa bardzo jej odpowiada. Kiedy jej córka, żona Mike’a, stwierdziła, że pies na pewno ją kocha,

Grammy przyznała, że jest między nimi „to coś”.
W wielkim sercu Gusa znalazło się miejsce nie tylko na teściową Mike’a. Pies ma wyjątkowe relacje z każdym członkiem rodziny. Jest świetnym towarzyszem zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci, a dorosłym pomaga zapomnieć o codziennych problemach i lękach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gus (@gus_the_rottie) on