Reklama

Bezdomny pies utknął w rurze! Konieczna była interwencja straży pożarnej

Pies utknął w rurze dog-wow
© PSP w Złotowie

W zeszły wtorek we wsi Okonek w województwie wielkopolskim pies wetknął głowę w stalową rurę. Próbował wyjść sam, pomagali mu mieszkańcy wsi, jednak bez skutku. Konieczna była pomoc strażaków, którzy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 12.03.2019, 07:48, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Rury, które leżały na jednej z posesji, były pozostałościami po zdemontowanej instalacji grzewczej. Trudno dokładnie stwierdzić, kiedy zwierzę przecisnęło się przez zardzewiałą konstrukcję.

Początkowo mieszkańcy Okonek sami próbowali pomóc uwięzionemu czworonogowi, jednak nie udało się go wydostać. Konieczna była interwencja Państwowa Straż Pożarna w Złotowie.

- Jego głowa i szyja były zablokowane w jednej ze stalowych rur oraz w przyspawanym do niej zbiorniku stalowym. Nasze działania polegały na wykonaniu dostępu do uwięzionego zwierzęcia z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego i elektrycznej przecinarki tarczowej - relacjonuje Krzysztof Olczak ze straży pożarnej w Złotowie dla TVN24.

Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wycięli w rurze prostokątny otwór. Kiedy ich oczom ukazał się przestraszony pies, przystąpili do ewakuacji. Najpierw weterynarz podał zwierzęciu leki uspokajające, a następnie strażacy wyciągnęli go z rury.

Na szczęście, futrzak jest cały i zdrowy. We wtorek trafił do lokalnego schroniska, gdzie czeka na nowy dom.