Reklama

Yorkshire terrier wpadł do 18-metrowej studni! Właścicielka wezwała straż pożarną

Akcja ratownicza psa dog-wow
© Facebook @KM PSP Konin

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło we wsi Paprocin w województwie wielkopolskim. Do przydomowej 18-metrowej studni wpadł mały pies, Benek. Właścicielka, która nie była w stanie mu pomoc, na ratunek wezwała strażaków.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 11.03.2019, 15:43, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Przy domu trwał remont, studia, na szczęście bez wody, była otwarta, czego Benek nie zauważył.  Chwila nieuwagi i czworonogów rasy yorkshire terrier, znalazł się na jej dnie.

Kiedy właścicielka psa zorientowała się, że jej pupil jest uwięziony w głębokiej na 18 metrów studni, natychmiast wezwała straż pożarną. W akcji brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno.

- Nasze działania polegały na zejściu ratownika do studni przy użyciu sprzętu wykorzystywanego do ratownictwa wysokościowego. Pozwoliło to na skuteczne wydobycie na powierzchnię żywego psa - komentuje Sebastian Andrzejewski z Państwowej Straży Pożarnej w Koninie dla TVN24.

Szczęśliwa właścicielka Benka, po zakończonej sukcesem interwencji, podziękowała strażakom. Pies, choć w szoku, jest cały i zdrowy.

 

Czujemy że jesteśmy potrzebni ? w Sobotę 02.03 bieżącego roku zostalismy zadysponowani przez SKKM PSP w Koninie do...

Posted by OSP Sompolno on Sunday, March 3, 2019