Reklama

Dramat psów w Grodkowie. Właściciel wyjechał i porzucił zwierzęta na ponad 2 miesiące w czasie najsroższej zimy

porzucone psy dog-angry
© grodkow.pl

Pracownicy Straży Miejskiej w Grodkowie otrzymali 1 marca zgłoszenie z pewnej podmiejskiej wsi. Okazało się, że od dwóch miesięcy na prywatnej posesji są uwięzione dwa psy.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 12.03.2019, 15:29, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Na miejscu strażnicy miejscy dowiedzieli się od okolicznych mieszkańców, że właściciel psów wyjechał dwa miesiące temu i od tego czasu psy przebywały na posesji zdane tylko na siebie. I w dodatku w środku zimy! Według relacji zwierzęta były dokarmiane przez sąsiadów – gdyby nie ich pomoc, kto wie, czy sprawa nie zakończyłaby się tragicznie.

Na szczęście w końcu ktoś zdecydował się powiadomić Straż Miejską o porzuceniu psów przez właściciela. Pozostaje pytanie: dlaczego tak późno?

Natychmiast po zgłoszeniu Straż Miejska w Grodkowie przetransportowała zwierzęta do schroniska. W sytuacjach niecierpiących zwłoki, na przykład kiedy zwierzę zostało pozostawione na dłuższy czas bez opieki, może ono być odebrane właścicielowi i umieszczone w schronisku, mającym podpisaną specjalną umowę z gminą.

Lokalne władze wszczęły już postępowanie karne przeciwko bezmyślnemu właścicielowi. Według ustawy z 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt porzucenie jest uznawane za znęcanie się nad zwierzętami i podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Prawdopodobnie psy nie wrócą już do swojego właściciela. Schronisko podejmie kroki, by znaleźć im nowy dom.

Pamiętajmy, że w przypadku zauważenia porzuconego psa lub kota jesteśmy zobowiązani powiadomić o tym fakcie Straż Miejską, Policję albo najbliższe schronisko.

Źródło: http://www.grodkow.pl/321-aktualnosci/4407-aktualnosci/9287-porzucone-psy.html