Reklama

Psi Tinder pomaga psom ze schroniska znaleźć nowy dom!

Mężczyzna z psem dog-happy
© Unsplash

Litewska aplikacja GetPet pozwala wielu bezdomnym psom odnaleźć nowych kochających właścicieli. Pomysł jest bardzo prosty, opiera się na tej samej zasadzie, co popularny w randkowym świecie Tinder.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 16.03.2019, 10:33, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Przyjemne z pożytecznym

Idea zrodziła się pod koniec 2018 roku w ramach projektu Hack4Vilnius. Siedmioosobowy zespół z Litwy stworzył darmową aplikację mobilną, która pomaga porzuconym zwierzętom znaleźć nowy dom.

W styczniu tego roku aplikacja była już gotowa. Wystarczyło zaledwie kilka dni, aby podbiła serca użytkowników. W pierwszym tygodniu pobrało ją ponad 5 tysięcy osób.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by GetPet (@getpet.lt) on

Aplikacja z misją

GetPet ma na celu promowanie społecznej odpowiedzialności i tworzenia zdrowszego emocjonalnie społeczeństwa, które będzie działało na rzecz dobra zwierząt. Obecnie psi Tinder współpracuje z dwoma schroniskami w Wilnie. W planach jest nawiązanie współpracy z innymi ośrodkami pomocowymi.

Obsługa aplikacji nie sprawia najmniejszych problemów. Tak jak w przypadku Tindera, na ekranie wyświetlają się zdjęcia bezdomnych zwierząt, które można przesuwać w prawo lub w lewo i tym samym akceptować albo i nie. Następnie, użytkownik może raz jeszcze zobaczyć wybrane psiaki i zdecydować, które chce zaadoptować.

Kolejny krok to kontakt z wybranym schroniskiem i ustalenie pierwszej wizyty. Zanim podejmie się ostateczną decyzję o adopcji, z czworonogiem można się kilka razy spotkać. W ten sposób zwierzę zostanie wybrane w pełni odpowiedzialnie przez przyszłego właściciela.

GetPet

Też się mamy czym pochwalić

W Polsce funkcjonuje platforma Psinder, która również inspiruje się popularnymi portalami randkowymi. Celem Psindera “jest połączenie dwóch (i więcej) spragnionych miłości i czułości stworzeń: psa i człowieka. Psio-ludzkie love story” - czytamy na Facebooku.

 

Podobno mężczyźni wolą blondynki, a kobiety blondynów, więc... oto jestem!!! Uroda surfera, muskulatura niczym Thor z...

Posted by Psinder on Wednesday, March 13, 2019

 

Mocno kibicujemy inicjatywom, które pomagają odnaleźć bezdomnym futrzakom kochających opiekunów!