Reklama

Łódzki Animal Patrol uratował zagłodzonego psa. Właścicielce grozi 5 lat więzienia

Zagłodzony piesek. dog-sad
© Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

Pięć lat więzienia grozi kobiecie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W czwartek (14.03) łódzka policja zatrzymała 27-latkę, która miała opiekować się psem swojej matki.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 16.03.2019, 14:16, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

O tym, że w jednym z mieszkań w Łodzi może dochodzić do znęcania się nad psem, Animal Patrol Straży Miejskiej został poinformowany przez sąsiadów. Funkcjonariusze tej instytucji przeprowadzili 9 marca (sobota) kontrolę w jednym z mieszkań na Widzewie Wschodzie.

To, co zobaczyli, przechodzi ludzkie pojęcie. W mieszkaniu znajdowała się około 14-letnia suczka amstaffa, skrajnie wyczerpana i wygłodzona, niezdolna do samodzielnego poruszania się. Funkcjonariusze Animal Patrol stwierdzili, że pies przez dłuższy czas nie miał dostępu do jedzenia ani wody. Zadecydowano o natychmiastowym odebraniu zwierzęcia i przewiezieniu go do kliniki weterynaryjnej. Suczka ważyła niespełna 10 kg, choć psy rasy amstaff w jej wieku powinny ważyć nawet do 30 kg! Według weterynarzy w organizmie zwierzęcia mogło dojść do nieodwracalnych uszkodzeń narządów wewnętrznych.

Kobieta, która miała pod swoją „opieką” pieska, zajmowała się nim od listopada zeszłego roku, kiedy to jej matka – właścicielka amstaffa – wyjechała za granicę. Miała wysyłać córce pieniądze na jedzenie dla psa. Według zeznać 27-latki pieniędzy nigdy nie dostała, a sama nie była w stanie utrzymać zwierzęcia.

Prokurator rejonowy podjął decyzję o wszczęciu postępowania z podejrzeniem znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co grozi pozbawieniem wolności do lat 5. Policja prowadzi już przesłuchania w tej sprawie. Przesłuchany zostanie także partner podejrzanej, 28-letni mężczyzna, który również miał opiekować się psem.

Trzymajmy kciuki za powrót pieska do zdrowia i pamiętajmy, że kiedy widzimy dziejącą się krzywdę, trzeba to zgłosić odpowiednim służbom.