Reklama

To pierwszy taki przypadek w Bukareszcie! Kobieta ukarana karą grzywny za porzucenie psa

Porzucony pitbull dog-sad
© Unsplash

W Bukareszcie policja nałożyła na kobietę karę grzywny za porzucenie psa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że taką decyzję służby porządkowe w tym mieście podjęty po raz pierwszy w historii!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 18.03.2019, 07:07, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Właścicielka porzuciła półtorarocznego pitbulla przy drodze Giurgiului, w piątej dzielnicy Bukaresztu w Rumunii.

Oxy miał dwa miesiące, kiedy trafił pod opiekę kobiety. Właścicielka czworonoga nie przemyślała jednak dostatecznie dobrze swojej decyzji, ponieważ rok po przygarnięciu futrzaka, postanowiła się go pozbyć.

Z relacji lokalnej policji wynika, że pies początkowo znajdował się w samochodzie swojej rodziny, a następnie został zmuszony do wyjścia z pojazdu, prosto na skrzyżowanie. Kiedy pies wyszedł z auta, samochód został ponownie uruchomiony, a przerażone zwierzę  pobiegło w stronę najbliższych zabudowań.

Właściciel powtórka, po którym spacerował pitbull, wpadł w panikę. Mężczyzna próbował wygonić psa ze swojej posesji, później jednak wezwał służby weterynaryjne. Początkowo nie udało ustalić się właściciela czworonoga, mimo obowiązujących w Rumuniii przepisów, które nakładają na opiekunów obowiązek rejestracji psów.

Policja wszczęła śledztwo, dzięki któremu dotarła do kobiety i nałożyła na nią karę grzywny w wysokości 1000 lei rumuńskich, czyli około 900 zł!

Mamy nadzieję, że mimo traumatycznych doświadczeń, Oxy trafi do kochające rodziny, dzięki której odbuduje swoje zaufanie do człowieka.