Reklama

W Indiach suczka uratowała małpkę i otoczyła ją matczyną opieką!

Pies i małpka dog-wow
© Shutterstock

Kiedy małpa została zaatakowana przez stado psów i jej życiu groziło niebezpieczeństwo, zatroskana suczka Ruby przybyła z pomocą. Od tej pory te dwa zwierzaki są nierozłączne. Małpa kurczowo trzyma się pleców swojej nowej zastępczej mamy, a Ruby swoje nowe dziecko karmi nawet piersią.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 20.03.2019, 08:09, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Ruby jest jednooka i nie ma też szczeniąt, jednak, bezsprzecznie, instynktu macierzyńskiego jej nie brakuje. Widząc bezbronne zwierzę otoczone przez wygłodniałe stado psów, ani przez chwilę nie zawahała się, aby ruszyć mu na ratunek.

Od tego przełomowego momentu, te dwa ssaki zachowują się, jakby były częścią tej samej rodziny. Ruby spaceruje po wiosce Kanskheda, w stanie Madhya Pradesh w środkowych Indiach, z małpką trzymającą się jej pleców.

Za każdym razem, kiedy nowe dziecko schodzi z pleców Ruby, ta bardzo uważnie obserwuje małpę, relacjonuje właściciel psa, Suresh Prabhy, dla Daily Mail.

Mimo, że minęło już półtora miesiąca od traumatycznego zadarzenia, małpka i jej zastępcza mama są nierozłączne. Nic nie wskazuje na to, aby relacja ta miała ulec zmianie. Mieszkańcy wioski z rozbawieniem przyglądają się tej nietypowej rodzinie. Zauważyli, że Ruby jest wyjątkowo opiekuńcza, na co malec nie do końca się zgadza. Nabrał nawet zwyczaju dokuczania swojej przybranej matce!

Teraz ten jedyny w swoim rodzaju duet jest na językach całej okolicy. Każdego dnia Ruby i jej nowe dziecko odwiedzają tłumy zaintrygowanych nietuzinkową historią mieszkańców.

Nie ma czemu się dziwić, sami zobaczcie!