Aktualności :

Reklama

Toto czeka pod szpitalem na powrót swojego właściciela. Niestety wieści nie są dobre.

Pies Toto pod szpitalem dog-sad
© Twitter CEN

Ponad tydzień 6-letni labrador o imieniu Toto cierpliwe siedział pod drzwiami szpitala Pablo Soria w mieście San Salvador de Jujuy w Argentynie oczekując swojego pana. Czworonóg nie zdawał sobie, jednak sprawy z tego, że jego opiekun nie żyje.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 20.03.2019, 15:15, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Toto mieszkał ze swoim właścicielem, relacjonuje Daily Mail. Kiedy mężczyzna trafił do szpitala, poprosił swoją rodzinę o przyprowadzenie czworonoga, aby mógł się z nim pożegnać.

Udało się wypełnić wolę chorego mężczyzny, jednak futrzak pozostał pod drzwiami szpital, oczekując swojego opiekuna. Labrador nie był świadomy tego, że jego pan nie żyje.   

Toto pod szpitalem© CEN Twitter

W poszukiwaniu nowego właściciela

Fatima Rodriguez, członkini lokalnej organizacji na rzecz ochrony zwierząt, powiedziała, że obecnie poszukiwany jest nowy właściciel dla Toto.

Podkreśliła też, że "osoba, która zaadoptuje psa powinna mieć zamknięty dom", ponieważ istnieje ryzyko, że pies wróci pod szpitalne drzwi, by oczekiwać tam swojego właściciela.

Labrador został przebadany przez weterynarza, który stwierdził, że pies musi zostać wykastrowany i poddany operacji jednej łapy.

Toto czeka na swego pana© CEN Twitter

"Dobrze wychowany i przyjazny"

"On myśli, że jego pan w końcu wyjdzie ze szpitala i weźmie go z powrotem do domu. Tak bardzo mi go żal" – przyznał mężczyzna, który pomaga opiekować się psem. Lokalne media donoszą, że Toto jest bardzo dobrze wychowany i przyjazny.

Labradory słyną z niezwykłej lojalności do człowieka. Przedstawiciele rasy są jednymi z najbardziej popularnych psów asystujących.

"Mam jednak nadzieję, że ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie. Zrobię wszystko, aby znaleźć mu kochającą rodzinę" – puentuje Rodriguez.

Mocno trzymamy kciuki za pomyślny finał tej poruszającej historii!