Reklama

Zaginiona kotka wróciła do domu po 17 miesiącach. Ale nie sama!

Trzy kotki. cat-happy
© Unsplash

Od zaginięcia Pancake, kotki Lynn Ashleigh, minęło 17 miesięcy. Kobieta była przekonana, że już nigdy nie zobaczy swojego mruczka. Tymczasem w dzień jej urodzin wydarzył się cud.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 24.09.2020, 18:01, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:49

Historia zaczęła się w październiku 2017 roku, kiedy to 20-letnia Lynn Ashleigh z Bailey w Karolinie Północnej przebywała u rodziców na wakacjach. Jej kotka Pancake (z ang. naleśnik) wyszła z domu i już nie wróciła. Na nic zdało się przeczesywanie terenu i nawoływania.

Sprawa była też o tyle dziwna, że Pancake była kotem niewychodzącym, spokojnym i dosyć nieśmiałym. Wyjście poza znany teren musiało być dla niej nie lada wyzwaniem! Ponadto, Lynn zaczęła się martwić, że jej kotka stała się łakomym kąskiem dla kojotów, których w okolicy nie brakuje.

Facebookowe śledztwo

Poszukiwania kotki nie były łatwe. Pancake nie miała ani obroży, ani wszczepionego pod skórą chipa. Nie była też wysterylizowana. Wizytę u weterynarza miała umówioną dopiero za dwa tygodnie. Jej jedynym znakiem rozpoznawczym była biało- żółto-szara sierść. Sami jednak wiecie, że takie kotki to nie wyjątki…

Lynn na co dzień pracuje w PetSmart – sklepie z artykułami dla zwierząt, więc świetnie zna również osoby związane z lokalną organizacją ratującą koty Purrfect Hearts Cat Rescue. Z jej pomocą kobieta zaczęła intensywniejsze poszukiwania, głównie zamieszczając ogłoszenia na Facebooku.

Pewnego dnia znajoma Lynn opublikowała post o kotce bardzo podobnej do Pancake. Z tym, że ta znaleziona kocica ma trzy małe kocięta… Lynn, nie mając większych nadziei, zdecydowała się jednak obejrzeć kota.

Urodzinowy cud

Kiedy tylko kotka wyszła z transportera, Lynn wiedziała, że to jej Pancake. „Wiem, jak mój kot wygląda i jak się zachowuje. Jak tylko usiadła na ziemi, wiedziałam, że to ona. Byłam taka szczęściwa i podekscytowana! No i się popłakałam!” – powiedziała Lynn.

5 marca, czyli w urodziny Lynn, kotka wróciła do swojego domu wraz z trzema kociętami! Kiedy tylko dorosną, zostaną wysterylizowane i przeprowadzą się do nowego domu.

Oby więcej takich cudów!

Źródło: The Wilson Times