Zadaj pytanie na forum Wamiz

Purina logo

SCOOBY: Dorosły pies do adopcji

 • SCOOBY
 • SCOOBY
 • SCOOBY

  SCOOBY

  W schronisku mieszka mój przyjaciel Scooby, mix akity i owczarka niemieckiego. Jest najpiękniejszym psem na świecie, najbardziej oddanym towarzyszem i najmądrzejszą istotą. Pomimo, że nie jest młodym psem, to podczas spacerów zachowuje się, jak psiak w kwiecie wieku. Uwielbia pobiec za kijem, pobawić się smyczą w przeciąganie. Lubi bawić się piłeczkami, kopać dołki i kocha wodę. Zachowuje się w niej jak ryba. Ładnie spaceruje na smyczy, reaguje na polecenia siad, stój, zostaw. Jest prawdziwym psim łakomczuchem i potrafi wysoko skakać. Jest wręcz idealnym psim przyjacielem, kochanym i wrażliwym.

  Ale niestety, tylko ja tak myślę? Skoro mój przyjaciel czeka na dom już przeszło 3 lata.

  Dlaczego inni tego nie widzą?

  Może przez jego stosunek do innych ludzi?

  Scooby dał się poznać jako pies wycofany i nieufny.

  Może przez duże gabaryty?

  Czy przez to, że na jego zaufanie trzeba zapracować, a ludzie nie mają na to czasu?

  Owszem, na początek nawiązanie relacji ze Scoobym musi potrwać. Każda osoba musi zostać odpowiednio wprowadzona, tj. odbyć wystarczającą ilość spacerów zapoznawczych, podczas których Scooby nie będzie czuł presji ani zagrożenia. Sprowadza się to do uszanowania jego przestrzeni i komfortu odległości od nowo poznanego człowieka. Wszelkie bardziej zaawansowane manipulacje przy ciele (dotykanie, wyczesywanie, zakładanie kagańca) są możliwe do wypracowania ale w późniejszym czasie. Czy to wszystko może być przyczyną, że mój przyjaciel Scooby od przeszło 3 lat czeka w schronisku na dom?

  Zapraszam do poznania Scoobiego i pójścia z nim na zapoznawczy spacer.

  W indeksie schroniska Scooby znajduje się pod numerem 10466/165/17. Posiada szczepienia przeciw chorobom wirusowym oraz wściekliźnie. Przeszedł zabieg kastracji i posiada chip.

  Jeśli nie możesz adoptować - UDOSTĘPNIJ

  Wszelkich informacji można uzyskać pod numerami telefonu:

  Schronisko 530-779-523 lub 54 233-20-21

   

  Schronisko dla zwierząt Włocławek

  16 Przemysłowa
  87-806 Włocławek

  Oświadczenie: Informacje na temat zwierząt do adopcji są dostarczane przez schroniska i stowarzyszenia, w których przebywają. Wamiz nie ponosi odpowiedzialności za wiarygodność tych informacji. Wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia i zachowania zwierząt do adopcji posiada wyłącznie schronisko lub dom tyczmasowy, w którym przebywa zwierzę. Użytkownik zwalnia firmę Wamiz z wszelkiej odpowiedzialności związanej z adopcją zwierzęcia prezentowanego na portalu.

  Inne psy do adopcji w okolicy