Reklama

Policyjny kot.
© Facebook @MałopolskaPolicja

Krakowska policja informuje, że zatrudniła nietypowego czworonoga. Co kot robi w jej szeregach?

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Kilka dni temu na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pojawiła się sensacyjna wiadomość. Okazało się, że zatrudniono tam pierwszego na świecie policyjnego kota. Ale to nie wszystko!

Wyjątkowe umiejętności czworonoga

Jak czytamy na stronie KWP w Krakowie decyzja o włączeniu w szeregi policji futrzaka została podjęta ze względu na jego szczególne umiejętności. Emi – bo tak się nazywa funkcjonariuszka – potrafi dotrzeć w miejsca trudno dostępne, do których żaden pies nie dałby rady wejść. Dlatego policja zdecydowała się zatrudnić kotkę do tropienia narkotyków. Obecnie kot przechodzi szkolenie.

- Podczas tresury kotka przygotowywana jest do pracy przy wyszukiwaniu środków odurzających, przede wszystkim w pomieszczeniach mieszkalnych, piwnicach, strychach itp. – czytamy na stronie Biura Prasowego KWP w Krakowie. Ponoć Emi świetnie czuje się w nowej roli.

Myląca wiadomość

Nie bez znaczenia jest fakt, że komunikat o nowej funkcjonariuszce policji pojawił się na stronie KWP w poniedziałek 1 kwietnia, czyli w Prima Aprilis. Niektóre małopolskie media uwierzyły w sensacyjną wiadomość i podały ją do informacji swoim czytelnikom.

Nic w tym dziwnego. Przypadki kotów tropiących narkotyki miały już miejsce w innych częściach świata. Na przykład w zeszłym roku w Bristolu pewien mruczek znalazł siatkę wypełnioną po brzegi paczuszkami z heroiną i kokainą.

Mamy nadzieję, że w przyszłości policja jednak rozważy zatrudnianie wąsaczy w swoich szeregach. Mimo że koty mają nieco słabszy węch niż psy, to na pewno są dużo zwinniejsze od swoich szczekających przyjaciół.

Małopolskiej policji gratulujemy poczucia humoru, a kotce Emi życzymy, żeby rzeczywiście zaistniała!

 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?