Autorzy

Porady znajdujące się w serwisie Wamiz wychodzą spod pióra ekspertów, bądź podlegają ich merytorycznej weryfikacji - lekarzy weterynarii, psich i kocich behawiorystów, dietetyków oraz wyspecjalizowanych dziennikarzy. Bogactwo informacji pozwala internautom znaleźć w naszym serwisie odpowiedź na KAŻDE (no, może prawie każde) pytanie dotyczące opieki nad zwierzętami. Poznajcie ekspertów i redaktorów Wamiz. 

Skontaktuj się z redakcją

W przypadku jakichkolwiek pytań lub sugestii zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego wybierając "redakcja" w polu odbiorcy. Czekamy na Twoją wiadomość!

Redaktorzy

Studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Od dziecka wychowywana w domu pełnym kotów. Uwielbia naturę, zwierzęta i francuską modę.

Dowiedz się więcej

Polonistka, redaktorka, antropolożka, badaczka UX. Ma kota Zenka i marzy, by zgodził się na psiego współlokatora.

Dowiedz się więcej

Z zawodu redaktorka, z pasji - joginka i opiekunka dwóch najpiękniejszych na świecie dachowców - Karmelki i Misi. Oprócz kotów i jogi, kocha długie spacery, dobre książki i francuskie kino. 

Dowiedz się więcej

15+ lat doświadczenia jako dziennikarz i redaktor. Miała i psy i koty, a teraz po cichu rozpuszcza kota sąsiada. Latem organizuje gry miejskie dla psów i ich opiekunów. Kocha podróże, dogi argentyńskie i szylkretowe koty. 

Dowiedz się więcej

Czy chcesz podzielić się z nami historią o Twoim pupilu?

Zawsze chętnie czytamy historie o Waszych zwierzętach. Jeśli macie zabawną, ważną lub wzruszającą opowieść lub filmik o Waszym pupilu, koniecznie nam ją wyślijcie.

Eksperci

Dr n. wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz (specjalistka żywienia klinicznego) od ponad 15 lat zajmuje się profesjonalnym poradnictwem zootechnicznym. Jej porady można znaleźć w wielu czasopismach, jak i specjalistycznych pismach dla lekarzy weterynarii czy hodowców. Uczestniczy w licznych spotkaniach gdzie prowadzi warsztaty i wykłady o prawidłowym odżywianiu zwierząt zdrowych i chorych, w tym na SGGW. Na zdjęciu towarzyszy jej przygarnięty 18 letni kot Banderas.

Dowiedz się więcej

Ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2019 roku. Leczeniem psów i kotów zajmuję się nie tylko z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Moją życiową misją jest zwiększanie świadomości opiekunów na temat zdrowia i żywienia ich ukochanych pupili. Prywatnie sprawuję opiekę nad rocznym mruczkiem.

Dowiedz się więcej

Specjalistka w dziedzinie dietetyki zwierzęcej, edukatorka, certyfikowana trenerka nauki. Jest wykładowcą akademickim, prelegentką na konferencjach naukowych i autorką ponad 50 publikacji i artykułów branżowych. Prywatnie jest opiekunką Finki – suczki adoptowanej ze schroniska na Paluchu. 

Dowiedz się więcej
Lek. wet. Franek Paśko
Lekarz weterynarii

Po uzyskaniu w 2007 roku dyplomu lekarza weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie od razu zacząłem pracę z małymi zwierzętami. Doświadczenie zdobywałem pracując w różnych lecznicach w obrębie stolicy, ale też i poza jej granicami. Zawodowo interesuję się przede wszystkim endokrynologią i gastroenterologią, ale jako człowiek renesansu staram się rozwijać w każdym z możliwych kierunków.

Dowiedz się więcej
Ewelina Piskorek
Instruktor szkolenia psów

Jest szczęśliwą posiadaczką gromadki zwierząt, w tym mastifa tybetańskiego i czterech kotów. Na co dzień, jako instruktor szkolenia psów i behawiorysta zwierzęcy, wspiera właścicieli psów w nawiązywaniu właściwych relacji, budowaniu zaufania i więzi ze swoimi czworonogami, rozwiązywaniu problemów natury behawioralnej i oferuje nowoczesne szkolenie z podstaw posłuszeństwa oparte o wzmocnienie pozytywne.

Dowiedz się więcej
Martyna Szkołyk
Technik weterynarii | Instruktor szkolenia psów

Z wykształcenia jestem polonistą i technikiem weterynarii, ukończyłam również kurs szkolenia psów COAPE "Szkoła dla psów". Prywatnie jestem opiekunką dwóch adopciaków: kotki Molly i suczki w typie border collie, Joy. Molly to dobry duch naszego domu, a dzięki Joy nie przegapiam pięknych zachodów słońca tak często, jak kiedyś. Pasjonują mnie zachowania zwierząt i ich relacje z człowiekiem. Prowadzę blog Partyzantka i próbuję zrozumieć naturę.

Dowiedz się więcej
Anna Zielińska-Hoşaf
Behawiorysta kotów

Z wykształcenia dziennikarka i orientalistka, na co dzień pasjonatka kotów domowych i dzikich. Współpracowała z miesięcznikiem „Kot”, obecnie pisze artykuły do magazynu „Trzy koty”. Jest redaktorem, korektorem i tłumaczem, w wolnych chwilach zgłębia tajniki kocich zachowań (również w ramach kursów behawiorystycznych), historii kotów i roli, jaką odgrywały w różnych kręgach kulturowych.

Dowiedz się więcej

Zostań współautorem

Dołącz do naszego zespołu ekspertów! Skontaktuj się z nami: