Wamiz, wiodący europejski serwis o tematyce zwierząt domowych

Nasza misja

 Wamiz to portal, który powstał z myślą o właścicielach i opiekunach zwierząt domowych, aby zapewniać im wsparcie na każdym etapie życia z czworonogiem.

Planujesz adopcję kota lub psa? Jesteś świeżo upieczonym właścicielem czworonoga? A może od lat opiekujesz się psami i kotami?  Na Wamiz.pl znajdziesz ogłoszenia adopcyjne, kompletne opisy ras psów i kotów, pomoc w wyborze imienia, a także wyczerpujące porady dotyczące zachowania, szkolenia, żywienia, zdrowia czy pielęgnacji psów i kotów. Na Wamiz.pl znajdziesz także najświeższe wiadomości z Polski i ze świata dotyczące psów i kotów (wydarzenia, informacje dotyczące przepisów prawnych i obrony praw zwierząt, niezwykłe historie).

Co nas wyróżnia? Wamiz to ponad 10 lat doświadczenia, zespół pasjonatów, sieć ekspertów w poszczególnych dziedzinach oraz współpraca z kluczowymi podmiotami w branży.

Wamiz w liczbach

• 8 państw: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska, Holandia, Meksyk.

• Łączny ruch w serwisach: 9 milionów odwiedzin miesięcznie

• Łączna liczba odsłon: 30 milionów odsłon miesięcznie

• Zespół Wamiz to 30 miłośników i właścicieli zwierząt z całej Europy

• Ponad 10 lat doświadczenia i pasji 

Nasza historia

Twórcami serwisu Wamiz są dwaj przyjaciele z dzieciństwa mieszkający w Paryżu- Adrien Magdelaine i Adrien Ducousset. Oprócz imienia, łączą ich też wspólne zainteresowania. Obydwaj kochają zwierzęta i pasjonują się Internetem.

Adrien Ducousset pierwszą firmę założył jako dwudziestolatek, wraz z Adrienenem Magdelaine. Kolejne siedem lat spędził w dziale telewizyjnym francuskiego Lagardère Publicité, a następnie w dziale internetowym na stanowisku zastępcy dyrektora handlowego. Psy towarzyszyły mu od najmłodszych lat. W 2009 roku odnowił znajomość z przyjacielem z dzieciństwa i poświęcił się tworzeniu Wamiz.

Nasze wartości

 

Zaangażowanie

• Dobrostan zwierząt: jako partner najważniejszych wydarzeń, Wamiz wspiera wiele inicjatyw na rzecz dobrostanu zwierząt. Jest nie tylko środkiem masowego przekazu, ale również czynnym uczestnikiem wydarzeń dotyczących psów zwierząt domowych.

• Miłość do zwierząt: wierzymy w to, że codzienne obcowanie z czworonogiem wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego pracownicy Wamiz do biura przychodzą ze swoimi pupilami. Wamiz jest również członkiem stowarzyszenie “Pets at work (“Zwierzęta w miejscu pracy”) i wspiera wszelkie inicjatywy promujące wartość zwierząt w naszym społeczeństwie.

 

Specjalistyczna wiedza

Liczne porady znajdujące się w serwisie Wamiz wychodzą spod pióra ekspertów, bądź podlegają ich  merytorycznej weryfikacji - lekarzy weterynarii, psich i kocich behawiorystów, dietetyków oraz wyspecjalizowanych dziennikarzy. Bogactwo informacji pozwala internautom znaleźć w naszym serwisie odpowiedź na KAŻDE (no, może prawie każde) pytanie dotyczące opieki nad zwierzętami.

 

Emocje

Wamiz to także rozrywka i emocje - w serwisie znajdziecie także treści przyjemne, zabawne i wzruszające. Bo właśnie takie są zwierzęta. :-) Na Wamiz.pl znajdziecie niezwykłe historie czworonogów -  opowieści o brawurowych akcjach ratunkowych, o międzygatunkowych przyjaźniach, zabawne anegdoty, ale także te smutniejsze opowieści - o bulwersującym traktowaniu zwierząt, porzuceniach i bezdomnych zwierzętach czekających na kochający dom. Oby takich historii było jak najmniej!

MATERIAŁY PRASOWE