Wamiz, wiodący europejski serwis o tematyce zwierząt domowych

Nasza misja

 Wamiz to portal, który powstał z myślą o właścicielach i opiekunach zwierząt domowych, aby zapewniać im wsparcie na każdym etapie życia z czworonogiem.

Planujesz adopcję kota lub psa? Jesteś świeżo upieczonym właścicielem czworonoga? A może od lat opiekujesz się psami i kotami?  Na Wamiz.pl znajdziesz ogłoszenia adopcyjne, kompletne opisy ras psów i kotów, pomoc w wyborze imienia, a także wyczerpujące porady dotyczące zachowania, szkolenia, żywienia, zdrowia czy pielęgnacji psów i kotów. Na Wamiz.pl znajdziesz także najświeższe wiadomości z Polski i ze świata dotyczące psów i kotów (wydarzenia, informacje dotyczące przepisów prawnych i obrony praw zwierząt, niezwykłe historie).

Co nas wyróżnia? Wamiz to ponad 10 lat doświadczenia, zespół pasjonatów, sieć ekspertów w poszczególnych dziedzinach oraz współpraca z kluczowymi podmiotami w branży.

Wamiz w liczbach

• 6 państw: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska

• Łączny ruch w serwisach: 9 milionów odwiedzin miesięcznie

• Łączna liczba odsłon: 30 milionów odsłon miesięcznie

• Zespół Wamiz to 30 miłośników i właścicieli zwierząt z całej Europy

• 10 lat doświadczenia i pasji 

Nasza historia

Twórcami serwisu Wamiz są dwaj przyjaciele z dzieciństwa mieszkający w Paryżu- Adrien Magdelaine i Adrien Ducousset. Oprócz imienia, łączą ich też wspólne zainteresowania. Obydwaj kochają zwierzęta i pasjonują się Internetem.

Adrien Ducousset pierwszą firmę założył jako dwudziestolatek, wraz z Adrienenem Magdelaine. Kolejne siedem lat spędził w dziale telewizyjnym francuskiego Lagardère Publicité, a następnie w dziale internetowym na stanowisku zastępcy dyrektora handlowego. Psy towarzyszyły mu od najmłodszych lat. W 2009 roku odnowił znajomość z przyjacielem z dzieciństwa i poświęcił się tworzeniu Wamiz.

Adrien Magdelaine działa w biznesie od niemal dwudziestu lat. Jest wielbicielem kotów. Przed stworzeniem Wamiz, założył kilka start-upów w branży finansowej i nieruchomości.

Nasze wartości

 

Zaangażowanie

• Dobrostan zwierząt: jako partner najważniejszych wydarzeń, Wamiz wspiera wiele inicjatyw na rzecz dobrostanu zwierząt. Jest nie tylko środkiem masowego przekazu, ale również czynnym uczestnikiem wydarzeń dotyczących psów zwierząt domowych.

• Miłość do zwierząt: wierzymy w to, że codzienne obcowanie z czworonogiem wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego pracownicy Wamiz do biura przychodzą ze swoimi pupilami. Wamiz jest również członkiem stowarzyszenie “Pets at work (“Zwierzęta w miejscu pracy”) i wspiera wszelkie inicjatywy promujące wartość zwierząt w naszym społeczeństwie.

 

Specjalistyczna wiedza

Liczne porady znajdujące się w serwisie Wamiz wychodzą spod pióra ekspertów, bądź podlegają ich  merytorycznej weryfikacji - lekarzy weterynarii, psich i kocich behawiorystów, dietetyków oraz wyspecjalizowanych dziennikarzy. Bogactwo informacji pozwala internautom znaleźć w naszym serwisie odpowiedź na KAŻDE (no, może prawie każde) pytanie dotyczące opieki nad zwierzętami.

 

Emocje

Wamiz to także rozrywka i emocje - w serwisie znajdziecie także treści przyjemne, zabawne i wzruszające. Bo właśnie takie są zwierzęta. :-) Na Wamiz.pl znajdziecie niezwykłe historie czworonogów -  opowieści o brawurowych akcjach ratunkowych, o międzygatunkowych przyjaźniach, zabawne anegdoty, ale także te smutniejsze opowieści - o bulwersującym traktowaniu zwierząt, porzuceniach i bezdomnych zwierzętach czekających na kochający dom. Oby takich historii było jak najmniej!

Autorzy Wamiz

Anna Zielińska Hosaf

Z wykształcenia dziennikarka i orientalistka, na co dzień pasjonatka kotów domowych i dzikich. Współpracowała z miesięcznikiem „Kot”, obecnie pisze artykuły do magazynu „Trzy koty”. Jest redaktorem, korektorem i tłumaczem, w wolnych chwilach zgłębia tajniki kocich zachowań (również w ramach kursów behawiorystycznych), historii kotów i roli, jaką odgrywały w różnych kręgach kulturowych.

Ewelina Piskorek

Jest szczęśliwą posiadaczką gromadki zwierząt, w tym mastifa tybetańskiego i czterech kotów. Na co dzień, jako instruktor szkolenia psów i behawiorysta zwierzęcy, wspiera właścicieli psów w nawiązywaniu właściwych relacji, budowaniu zaufania i więzi ze swoimi czworonogami, szkoleniu z podstaw posłuszeństwa i rozwiązywaniu problemów natury behawioralnej w oparciu o metody pozytywne.

Jacek P. Narożniak

Wielbiciel i wieloletni hodowca kotów oraz koci behawiorysta. Miłość do kotów często łączy z pracą. Współpracował między innymi z nieistniejącym już magazynem KOT, przez cały okres jego wydawania. Współpracował z Wamiz w latach 2019 - 2020.

Martyna Szkołyk

Z wykształcenia polonista i technik weterynarii, ukończyła również kurs szkolenia psów COAPE "Szkoła dla psów". Prywatnie opiekunka dwóch adopciaków: kotki Molly i suczki w typie border collie, Joy.  Pasjonują  ją zachowania zwierząt i ich relacje z człowiekiem. Współpracowała z Wamiz w latach 2020-2021.

Sabina Stodolak

Dziennikarz i redaktor od ponad 12 lat. Miała i psy i koty, a teraz po cichu rozpuszcza kota sąsiada. Latem organizuje gry miejskie dla psów i ich opiekunów. Kocha podróże, dogi argentyńskie i szylkretowe koty. 

MATERIAŁY PRASOWE