Reklama

cmentarz_dla_zwierzat_w_Szczecinie
© Facebook / @@grzebowisko.szczecin

Godny pochówek dla zmarłego zwierzaka. W Szczecinie jest to możliwe w Tęczowej Krainie

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Tęczowa Kraina to projekt, który powstał z miłości do zwierząt. Po to, by dać szansę pożegnania się ze zmarłym przyjacielem i pamiętania o nim. Grzebowisko dla zwierząt działa dopiero od 10 miesięcy, ale spora część terenu jest już zajęta.  

Tęczowa Kraina – by pożegnać się z ukochanym zwierzęciem 

Miejsce, w którym można pożegnać się ze zmarłym zwierzęciem, powstało w sierpniu 2018 roku. Jest to pierwsze takie miejsce na Pomorzu Zachodnim. Pozwala na zapewnienie pochówku ukochanemu zwierzęciu i daje przestrzeń do tego, by lepiej poradzić sobie z żałobą po zmarłym przyjacielu. Od początku istnienia miejsca, pochowano tu już ponad 200 zwierząt. 

Prowadzący grzebowisko mają ambicje, by Tęczowa Kraina stała się najpiękniejszym cmentarzem dla zwierząt w Polsce. 

Miejsce dla szynszyla i papugi 

Choć najczęściej pożegnania dotyczą psów i kotów, to zdarza się, że właściciele chcą się pożegnać z przyjaciółmi, którzy należeli do innych gatunków. W Tęczowej Krainie pochowano również szynszyla, królika czy papugę. Każdy towarzysz – nawet ten najmniejszy – zasługuje na szacunek. 

Mogiły zbiorowe i indywidualne dla zwierząt 

Na szczecińskim cmentarzu dla zwierząt można zdecydować się na pochówek indywidualny oraz w zbiorowej mogile (bezimiennej). Dla zwierząt chowanych indywidualnie można zamówić granitową tabliczkę pamiątkową. Każde takie miejsce może zostać otoczone płotkiem i zagospodarowane przez właściciela zwierzęcia. 

Cmentarze dla zwierząt w Polsce 

Na liście oficjalnych grzebowisk w Polsce znajdziemy jedynie 14 pozycji. W kilku województwach nie ma ani jednego miejsca, gdzie można godnie pożegnać przyjaciela. Pozostaje wtedy jedynie „utylizacja” pupila w spalarni. A na to wiele osób nie chce się zgodzić. W końcu dla wielu z nas pies czy kto jest członkiem rodziny. 
 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?