Reklama

Pies Maru na zdjęciach Street View Kakao Maps

Pies Maru na zdjęciach Street View Kakao Maps

© kakaomaps

Ten golden retriever znalazł się na ponad 1000 zdjęciach w Google Street View

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Przyjazna natura Maru sprawiła, że pies stał się gwiazdą Street View.

W Europie korzystamy przede wszystkim z Google Maps. Dostępna w niej usługa Street View pozwala nam zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda dana okolica. To dzięki temu wiemy, jak wygląda fasada restauracji, której szukamy czy możemy przejść się ulicami miasta, do którego wybieramy się na wycieczkę i sprawdzić, czy droga do hotelu jest przyjemna.

Aby zebrać niewyobrażalną liczbę zdjęć konieczną do tego, byśmy mogli korzystać ze Street View, Google korzysta z różnych systemów robienia zdjęć. Bardzo często z ludzi wyposażonych w plecaki z aparatem,  którzy robią zdjęcia w mniej dostępnych miejscach. Zainteresowanych odsyłamy do artykułu Google – jak działa Street View.

Google Maps to jednak niejedyny system tego typu. W Korei Południowej nie korzysta się z aplikacji amerykańskiego potentata. Koreańczycy mają własną aplikację – Kakao Map i to w niej znaleźć można psa z ogromnym „parciem na szkło”.

Zwiedzanie Korei z Kakao Map i goldenem Maru

Golden retriever stał się słynny po tym, jak kilka lat po udostępnieniu zdjęć lokacji ktoś zauważył, że na wielu z nich znajduje się ten sam pies!

 

Zdjęcia, na których widać psiaka spotkać można w okolicach wyspy Jukdo w Korei Południowej. Jest to maleńka, popularna wśród turystów wysepka, na której do niedawna mieszkali członkowie tylko jednej rodziny.

 

Maru jest tam nieoficjalnym przewodnikiem, który mieszka na wyspie od 7 lat. Jak mówią mieszkańcy, to bardzo przyjazny pies, który szczególnie lubi poznawać nowych ludzi. Nie dziwota więc, że kiedy pojawił się tam fotograf Google, pies ciągle za nim chodził. Efekt? Ponad 1000 zdjęć z Maru!

Gdzie jest golden?

W Internecie pojawiło się wiele artykułów o tym, że zdjęcia psa można znaleźć w Google Maps, w efekcie zatem, w opiniach o wyspie Jukdo, ciągle ktoś pyta – gdzie jest pies?

Aby zobaczyć zdjęcia Maru, musielibyście skorzystać z aplikacji Kakao Maps, która wymaga zalogowania i najlepiej działa wtedy, kiedy wasza lokalizacja wskazuje na Koreę. Znaleźliśmy dla Was jednak aktywny link, który możecie wypróbować i obejrzeć zdjęcia Maru


 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?