Reklama

Eksperyment z kotem. W jaki otwór kot się NIE zmieści?

Kot_przeciska_sie_przez_otwor cat-wow

Ten eksperyment zaciekawił 16 mln ludzi! Musisz to zobaczyć! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 03.12.2020, 12:14, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Wszyscy wiemy, że koty występują najczęściej w stanie płynnym i jest na to bardzo dużo dowodów. Kot potrafi przecisnąć się przez naprawdę małe otwory. Gdzie jest granica jego „płynności”? Czy istnieje otwór, przez który kot się nie przeciśnie? 

Opiekun tego łaciatego kota postanowił to sprawdzić. Zaprojektował specjalną blokadę, w którą włożył tekturę z wyciętym otworem. Sukcesywnie zmniejszał otwór, by zobaczyć, jak daleko jego kot będzie w stanie się posunąć. 

Jaka średnica otworu zatrzyma kota? 

Rozpoczął od dość dużej średnicy 20 cm, która nie stanowiła dla kota żadnego wyzwania. Przy 15 zaczęło się robić ciasno. Co był dalej? 

16 mln odwiedzin w ciągu kilku miesięcy 

Video zostało udostępnione na YouTube w początkach pandemii (marzec 2020 roku), ale nawet to, że mieliśmy wtedy sporo czasu do zmarnowania, nie tłumaczy tak ogromnej jego popularności. Najwyraźniej pytanie „do jak małej dziury wejdzie kot” dręczy ludzi na całym świecie. Video jak dotąd obejrzało już 16,5 mln osób! 

Jeśli też jesteście ciekawi, to zapraszamy! 

Jak płaski może być kot?

Jeśli eksperyment z otworem was zainteresował, to zapraszamy również na kolejne nagranie z tym samym „giętkim” kotem. Tym razem jego opiekun postanowił sprawdzić, jak wąski musi być przesmyk, by kot się przez niego prześlizgnął. Warto obejrzeć, jeśli np. planujecie postawić płot. 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz