Mój pies jest strasznie gruby .

_cool_kaja_
_cool_kaja_

Mój pies jest strasznie gruby i nie wiem co zrobić ma nadwagę.

5 odpowiedzi

Hej, myślę że twój pies potrzebuję więcej ruchu. Chodź z nim na spacery i bieganie po parku pamiętaj aby zabrać dla niego wode i miskę. Jeśli jednak nie masz takich luksusów jak masz bierznię to ona też się nada, stopniowo zwiększaj mu prędkość.

A co do jedzenia ogranicz mu smakołyki i dawaj mu jedzenie raz lub razu dziennie rano i wieczorem lub rano. Niech jego posiłki będę sycące a nie kaloryczne.

Możesz też skonsultować się z dietetykiem od psów.

Powodzenia życzę 💪🏃‍♀️

Cytuj
kazarek12
kazarek12

Podbijam to co napisała koleżanka wyżej :) więcej ruchu i zabawy to punkt obowiązkowy no i oczywiście przede wszystkim zmiana diety. Siostra dla swojego basseta z lekką nadwagą dawała Light & Vital od Josery i świetnie się sprawdziła. Szukaj karmy z niska zawartoscia tłuszczy a wyzszym poziomem substancji balastowych jak np. ta :) 

Powodzenia!

Cytuj
Domex5985
Domex5985

Chodź z nim więcej na spacery. 

 

​​​​​​.                          Powodzenia 💪🦾🚶🏃

Cytuj
RobinAL
RobinAL

Najlepiej najpierw idź z psem do weterynarza. Nadwaga może być objawem wielu chorób w tym serca (tak było z moją Teri). W takiej niejasnej sytuacji wzmożony ruch może zaszkodzić Twojemu zwierzakowi- w przypadku np. przerostu serca zwiększenie aktywności może to serce zbyt obciążać. Piszesz, że psiak jest bardzo gruby więc nagłe zwiększenie aktywności będzie obciążeniem dla stawów. Jeśli nadwaga nie jest wywołana przez chorobę najlepiej zacząć od dłuższych spacerów i stopniowo zmniejszać porcje żywnościowe. Dobrym pomysłem są ćwiczenia w wodzie- nie obciążają tak stawów, poszukaj w Twojej okolicy czy gabinety weterynarii oferują taką formę rehabilitacji. Powodzenia:):):)

Cytuj
PiotrGraczyk
PiotrGraczyk

Przede wszystkim skonsultuj z weternarzem kwestie zmiany diety. Tak jak kolega wyżej napiał, warto się rozejrzeć za karmą która jest dedykowana dla psów z nadwagą. Myślę,że Josera Light&Vital byłaby dobra propozycją dla opisanego przez Ciebie problemu. Potem faktycznie można stopniowo zwiększać aktywność. 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?