Agresywna kotka

DomKa
DomKa

Dzień dobry,

Od paru dni mam problem z zachowaniem kotki w stosunku do 12 letniego psa. Kotka przed sterylizacją zachowywała się bardzo dobrze w stosunku do psa, nie widziałam żadnych oznak agresji. Zmieniło się to po sterylizacji po ok. 3 tygodniach od sterylizacji kotka zaczęła atakować psa bez jakichkolwiek powodów. Początkowo myślałam, że było to spowodowane miską, która akurat stała w małej odległości. Pierwszy atak miał miejsce w kuchni, gdy kotka przestała jeść, a pies właśnie wszedł do pomieszczenia. Natomiast po przestawieniu miski, dalej dzieje się to samo. W tej chwili kotka nie daje wejść psu do domu od razu zaczyna syczeć i rusza do ataku. Pies jest już bardzo wystraszony i boi się chodzić po domu, ponieważ kiedy postawi chociaż krok od razu jest atakowany. Kotka przy pierwszym niespodziewanym ataku zdążyła go podrapać ( naszczęście niedużo) , dlatego też pies ciągle jest wycofany i ucieka. Proszę o radę co ewentualnie mogę zrobić w takiej sytuacji.

3 odpowiedzi
Kot_gaja
Kot_gaja

Bardzo prawdopodobne jest że kotka poprostu broni swojego terytorium. Nie wiem jak inaczej pomóc i mam nadzieję że to pomogło chociaż trochę.

Cytuj
Zasa
Zasa

Mój kot też tak miał. Tata mówił że powinniśmy wypuszczać ja na dwór kiedy jest ładna pogoda.(Nie drapał psa bo nią mam ale drapał moich braci bo siostry nie mam )

Cytuj
Zasa
Zasa

Mam nadzieję że pomogłam.🐈🐈😻😻😺😺😽

 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?